Головна МістоЗаходи У міському історичному музеї під час фотовиставки відбувся майстер-клас з японської каліграфії

У міському історичному музеї під час фотовиставки відбувся майстер-клас з японської каліграфії

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

З 17 по 22 грудня, у Южноукраїнському міському історичному музеї проходить фотовиставка «Світ очими моряків» Миколаївського товариства японської культури «Татікадзе».

Виставку складають пейзажні фото, майже з усіх материків Землі. Автори робіт не лише українські представники ГО «Товариство японської культури», а і їх колеги з Японії, Болгарії, США, Великобританії та Перу.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Спочатку виставку презентували у Миколаївському музеї суднобудування у позаминулому році. З того часу експозиція постійно поновлюється.

Під час відкриття фотовиставки відбувся майстер-клас з каліграфії.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Більшість з учасників майстер-класу – це діти зі студії декоративно-прикладного мистецтва “Декор” «Енергетик»

Перед початком практичної частини МК, представниця громадської організації Миколаївського товариства японської культури «Татікадзе» Зінов’єва Галина розповіла про громадську організацію ««Татікадзе» (з японської «вітер піднятий мечем»), про японську культуру та згадала про такі японські традиції, як чайна церемонія, ікебана, східні єдиноборства. А також познайомила відвідувачів з фотографіями, які представлені в музеї.  

ГО Миколаївське товариство японської культури «Татікадзе» вже вдруге у нашому місті, про це в статті:

В Южноукраїнську триває виставка сучасної японської каліграфії Neo-Calliigraphy

Під час лекції та презентації  Галина Зінов’єва, залюбки відповідала на питання відвідувачів.

Наприклад учениця ЗОШ №4 Женя, поцікавилася, скільки ієрогліфів налічує японська азбука, та чи знають усі їх самі японці. Лекторка пояснила, що існує близько 4 тис. ієрогліфів, з них 850 – основні, і це не так багато, як в Китаї. Японцям вистачає цих ієрогліфів, тому що в них є ще дві азбуки (складові). Завдяки одній – японці можуть написати любе слово, якого не має в ієрогліфічному варіанті, або якщо вони забули ієрогліф для цього слова. Друга азбука дає змогу писати слова іншомовного походження, яких, звичайно, не має в традиційному японському письмі.  

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
На самому початку цього цікавого та такого незвичного для нашого міста дійства, охочим запропонували переодягнутися у традиційне японське вбрання для ефектного фото

Редакція «Южбудньюз» спитала про враження від виставки «Світ очами моряків» та майстер-класу з японської каліграфії керівника студії «Декор» Валентину Іванівну Волошину:

«Було дуже цікаво, діти дізналися багато нового. І це дуже вчасно, у рамках підготовки до конкурсу від посольства Японії, в якому ми бажаємо взяти участь, якщо він відбудеться».

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
«Я захоплююсь японською культурою і дуже ждала приїзду в наше місто Миколаївського товариства японської культури. Я навіть намагалася самостійно учити японську. Фотовиставка не розчарувала, усе дуже гарно, фото атмосферні, взагалі атмосфера Японії, мені здається, відчувається в усьому заході» – Женя (7 кл. ЗОШ №4).

Також поділилася своїм захопленням від події вихованка Валентини Іванівни Волошиної, учениця 3-го класу ЗОШ №3:

 «Мені сподобалося фотовиставка, але найбільше запам’яталося, як ми малювали ієрогліфи пензликом з тушшю»

Директорка музею Зореслава Кліменко розказала про плани музею продовжувати знайомити южноукраїнців з культурами різних країн:

«В нашому музеї така виставка проходить уперше. Вважаю, знайомство з японською культурою позитивно впливає на молодь, розвиваючи як духовно, так і інтелектуально. Адже це непроста, глибока, цікава філософська культура.

В наступному році ми плануємо продовжити нашу співпрацю з з товариством японської культури «Татікадзе» . Також ми плануємо провести ряд культурних заходів зі знайомства з іншими культурами.

Щодо сьогоднішньої події, то дивлячись на те з яким задоволенням дівчата переодягалися в кімоно, з’явилася ідея якогось театралізованого перфоменсу, також є бажання провести знайомства з кулінарними традиціями різних народів, такий собі «смачний» захід, або серію заходів.

Тобто плануємо цілий ряд цікавих креативних подій».

Від себе додамо, не дивлячись на труднощі повсякдення, що постійно спіткають нас, варто розширювати свій кругозір та наповнюватися новими знаннями, ставати духовно багатішими. Можливо тоді й буденні проблеми не будуть здаватися занадто важливими.
Одним зі способів наповнювати своє життя – є відвідування культурних закладів, зокрема музеїв.

Тож не пропустіть можливість відвідати міський історичний музей та побачити на власні очі чудові фотографії, а ще зробити фото в кімоно всім на заздрість.

Слідкуйте за подіями Южнукраїнського музею, щоби не пропустити найцікавіше!

Южноукраїнський міський музей
тел.: (05136) 5-63-71

Ще новини