Головна Безпека У Южноукраїнську почалась вакцинація від covid-19

У Южноукраїнську почалась вакцинація від covid-19

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Вже щеплено декілька десятків мешканців

Первомайська мобільна бригада, яка проводить імунізацію населення, здійснила у місті атомників два виїзні прийоми. Про це повідомляє пресслужба Южно-Українського енергокомплексу.

19 березня у Южноукраїнську почалась вакцинація людей від коронавірусу. Наразі це працівники станції та медичні працівники, які працюють із захворілими на ковід.

“Прививаються медики, виключно за бажанням, за списками. З числа тих, хто працює працює із коронавірусною інфекцією. На сьогодні у перший приїзд близько 30 людей було привито”, – коментує Олександр Ільїнський, завідувач консультативної поліклініки КНП ЮМБЛ.

Южноукраїнська лікарня за процес вакцинації не відповідає, а лише проводить інформаційну роботу серед персоналу медзакладу, надає приміщення та допомагають з організацією вакцинації.

“Спочатку прививають згідно з наказом “першу хвилю” персонал ковідних відділень. Вільною вакциною прививають інших людей, бажаючих”.

Для того, щоб отримати вакцину необхідно заповнити бланк інформованої згоди та вказати свої дані. Далі йде огляд лікарем і реєстрація, для якої необхідно свідоцтво, що посвідчує особу.

Реєстрація проводиться у системі Helsi, де, до речі, можна перевірити свою реєстрацію у сімейного лікаря.

Відео: Facebook-сторінка ЮУ АЕС

Коли ревакцинація?

Про ревакцинацію пацієнтам буде повідомлено окремо за номером телефону або оповіщено через організацію, у якій працює людина. Поки що точних дат немає. За стандартами ревакцинація проводиться у період від 4 до 12 тижнів.

Кількість доз, необхідних для ревакцинації, у Миколаївській області зарезервовано.

Чи буде паспорт імунізації?

Так, паспорт імунізації видаватимуть після другого щеплення. Наразі в Україні ще працюють над його розробкою.

“Проблема ще далека від вирішення. Ефективного лікування наразі немає , тому, звичайно, тим, хто хоче врятуватися потрібно думати за вакцинацію в першу чергу”, – говорить лікар-анастезіолог Юрій Куропаткін, який також вакцинувався.

Як повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, другий етап кампанії з вакцинації проти Covid-19 в Україні має початися вже наступного тижня. Цей етап передбачає щеплення сімейних лікарів та людей старше 80 років. Також мають розпочати роботу стаціонарні пункти вакцинації.

Ще новини