Головна Безпека У Доманівці спалах грипу птиці А1Н5. Встановлено карантин

У Доманівці спалах грипу птиці А1Н5. Встановлено карантин

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що у смт Доманівка, Доманівського району виявлено РНК вірусу грипу птиці типу А1 субтипу H5 (звіт про результати дослідження від 15.01.2021 № 000045 п.м./21).

З 16.01.2021р. встановлено карантин

Визначено зоною нагляду територію радіусом 10 км від епізоотичного осередку до якої ввійшли населені пункти: с. Зелений Яр, с. Новолікарське, с. Коштове, с. Забари, с. Зброшкове, с. Чорталка, с. Іванівка, с. Лідіївка, с. Широкі Криниці, с. Володимирівка, с. Олександрівка, с. Новоселівка, с. Олександродар, с. Петропавлівка, Доманівського району.

Станом на 18 січня в Миколаївській області зафіксовано 6 спалахів грипу птиці. Зокрема такі факти мали місце у селах Кандибине, Новоматвіївське Новоодеського району, Яселках Очаківського району, Трихатах Миколаївського району, ПП АП «Благодатненський птахопром» Арбузинського району.

Сайт Благодатненської громади також нагадує:

Грип птиці, який також називають чумою птиці, який представляє собою гостре вірусне захворювання, яке характеризується ураженням органів травної і дихальної систем та високою смертністю.

Грип птиці швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом і проникає до чутливого організму перш за все через слизові оболонки клоаки та кон’юнктиви. Існує також аліментарний шлях передачі збудника. Таким чином, джерелом інфекції є хвора птиця, а сам вірус може швидко поширюватися через забруднений корм, воду та підстилку. Найбільш небезпечним джерелом збудника вважають перехворілу птицю, яка зберігає вірусоносійство протягом не менше двох місяців.

Специфічного лікування при захворюванні птиці на грип не розроблено.

Власникам птиці, з метою запобігання заносу вірусу хвороби, необхідно дотримуватись наступних заходів профілактики:

  • купівлю птиці здійснювати в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
  • інформувати державну ветеринарну службу про наявність птиці і надавати доступ для проведення клінічного огляду та необхідних профілактичних щеплень та обробок;
  • утримувати різні види птиці окремо;
  • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою, в тому числі синантропною (голуб, горобець, сорока, ворона тощо);
  • не допускати сторонніх осіб в місця утримання птиці;
  • проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території, послід та підстилку спалювати або обеззаражувати біотермічним методом;
  • дотримуватись правил особистої гігієни при догляді за птицею.

При невластивій поведінці птиці, перших ознаках захворювання чи загибелі птиці необхідно терміново сповістити спеціалістів Южноукраїнської міської державної лікарні ветеринарної медицини за адресою:

  • вул. Дружби народів, 23, оф. 86, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область

Або за номерами:

  • 5-79-71
  • 0974933274

Ще новини

1 коментар

Важливо! Загроза африканської чуми свиней | YuzhBudNews 30.01.2021 06:48 - 06:48

[…] Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Доманівці спалах грипу птиці А1Н5. […]

Коментування закрито