Головна Новини У армованого бетону з’явився конкурент

У армованого бетону з’явився конкурент

Автор Анна

Вперше армований бетон почали використовувати ще у 19 столітті. Його не винаходили спеціально, люди просто намагалися зміцнити металом стародавні кам’яні конструкції. Як наслідок, e світі з’явився матеріал, який на довгі роки став одним з основних у будівництві міст.

Нагадаємо, нещодавно вперше за допомогою 3D-принтера побудували двоповерховий будинок.

Сучасною альтернативою армованому бетону стало використання спеціальної фібри, яку додають в бетонний розчин. Волокна такої “мікроарматури” можуть бути виконані зі скла, сталі, полімерів або поліпропілену, мати довжину від 2-3 мм до декількох сантиметрів, а також різну товщину, форму перетину і текстуру поверхні.

Однак навіть ця технологія вже не нова. Вперше 3D-друк дозволив створити полімерну сітку, яка стала відмінною опорою для низьковуглецевого бетону.

“Це міцний і довговічний матеріал, що перевершує за своїми якостями звичайний бетон, який коштує дорого, важить багато і з часом руйнується. “- повідомляє Україна Будівельна .

Досліди, проведені у Каліфорнійському університеті в місті Берклі, показали, що полімерні волокна значно дешевше і легше, а також не схильні до корозії в порівнянні зі звичайним армованим бетоном.

Фото: Science Direct

Дослідження опубліковано у Science Direct у номері за листопад. Інженери з США запропонували нове рішення – октетну полімерну решітку, структуру, яка характеризується унікальною комбінацією легкості і міцності, здатної запобігати появі тріщин. Вони запропонували використовувати для виготовлення цієї решітки АБС-пластик, а проміжки заповнювати високоякісним бетоном, який в чотири рази краще звичайного пручається стиску.

Під час експериментів використовувалися полімерні решітки різного ступеня щільності. Вони займали 19,2-33,7% загального обсягу бетону. При цьому виявилося, що механічні властивості бетону не сильно відрізнялися від армованого варіанту.
Вчені з’ясували, що більш щільні зразки були стійкі до деформацій і поглинали багато енергії, а менш щільні (з тонкої гратами) мали такий же запас міцності

Фото: Science Direct

В ході проекту вдалося довести, що створення бетону з використанням альтернативних матеріалів дозволить знизити викиди CO2 при його виробництві. Полімери є вуглецево-нейтральними. Використовуючи їх, вторинну переробку і ВДЕ вдасться знизити шкоди для екології.

Тепер, за заявою Брайана Салазара – одного з дослідників, вони планують провести експеримент над використанням решіток різних геометричних форм. Можливо, змінюючи форму, можна більш успішно вирішувати різні завдання.

Ще новини