Головна Здоров'я Треба було думати! Як українці не підготувалися до карантину

Треба було думати! Як українці не підготувалися до карантину

Автор Анна

Сьогодні, 11 січня, відбувся онлайн-брифінг Міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Як повідомив Міністр, за минулий тиждень зареєстровано 41 063 випадки захворювань на Covid-19, хоча в більшості громадян ці показники не викликають довіри.

Також Степанов висловив свою думку щодо карантину “вихідного дня”:
“Ми отримали стабілізацію ситуації, тобто спочатку ми повністю збили хвилю розповсюдження коронавірусної хвороби. Згадайте, якими темпами ми зростали, ми зростали на 25-30% щотиждня по кількості захворівших. Далі ми отримали зниження кількості захворівших людей цілком по країні. І головне, ми отримали зменшення кількості людей, які перебувають у наших лікарнях”.

Вже 4 день, з 8 січня, у країні діють жорсткі карантинні обмеження. Більшість українців дивуються, чому обмеження торкнулися продажу засобів побутової хімії та багатьох інших товарів у супермаркетах. Повідомлення з безліччю фото із магазинів заповнили соціальні мережі в останні дні.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

“Постанова щодо введення жорсткого карантину була прийнята 9 грудня, тобто ми заздалегідь, за місяць, розповіли і показали, прийняли відповідний документ, що буде можливо в країні, а що – неможливо. Достатньо чітко про все це розповіли, докладно. Які товари будуть у вільному продажі, можна буде спокійно їх купувати. Які магазини будуть відчинені – це такі, які торгують продуктами харчування, засобами гігієни, засобами побутової хімії, медичними виробами, лікарськими засобами. А які магазини будуть зачинені – це все, що стосується промислових товарів. Ми про це розповідали протягом грудня достатньо докладно.”

Міністр вважає, що до 16 днів карантину можливо було підготуватися

“Що таке підготуватися? – коментує Степанов, – Точно можливо було розрахувати, яка кількість нових шкарпеток або футболок потрібна людині на цей час. Навіть якщо Ви не встигли купити шкарпетки або футболки, Ви це спокійно можете зробити за допомогою інтернет-магазинів.”
“Ще раз хочу наголосити, що всі ці дії вводяться заради Вашого здоров’я та Вашого життя. Щоб Ви не інфікувалися, щоб кількість людей, які потенційно можуть захворіти на Covid-19, щоб вона була на мінімальних цифрах.”

Однак, Міністр ніяк не прокоментував безліч публікацій у соцмережах, на яких засвідчені чисельні порушення карантинних обмежень у Буковелі, де днями також відпочивав Президент Зеленський.

“Всі карантинні обмеження введені за цією метою – зменшити кількість контактувань між людьми … Прошу з розумінням до цього відноситись та давайте дотримуватись всіх карантинних обмежень … Я розумію, що будь-які обмеження, їх не хочеться виконувати, мені теж вони не подобаються, я така сама людина, як Ви. Такі самі люди і члени уряду, і Президент країни, всі хочуть жити звичайним життям.”

У Южноукраїнську ситуація з карантинними обмеженнями не відрізняється від інших міст. Багато товарів лишаються забороненими для продажу навіть у супермаркетах міста.
Хоча як це може зменшити рівень захворювань на Covid-19, враховуючи чисельні та щільні черги біля магазинів, у середині магазинів та на касах, – лишається загадкою.

Якщо бачите порушення карантинних заходів, то за бажанням Ви можете зафіксувати подію на відео та звернутись до правоохоронних органів за телефоном 102.

Ще новини

1 коментар

Що приніс нам 2021 рік | YuzhBudNews 12.01.2021 14:27 - 14:27

[…] “Потрібно було думати! Як українці не підготувалися… – про те, як проходить карантин насправді. […]

Коментування закрито