Головна Безпека “Тим, хто рятував світ” – в Україні вшанували подвиг ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

“Тим, хто рятував світ” – в Україні вшанували подвиг ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Кожного року 14 грудня в Україні вшановують подвиг ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме у цей день в 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Нагадаємо, що аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більше, ніж при вибуху в Хіросімі в 1945 році.

Завдяки серіалу від HBO тема трагедії у Чорнобилі у всіх на слуху. Проте важливо пам’ятати і про тих людей, які ще багато часу ліквідували наслідки цієї катастрофи, нерідко ціною свого життя. Катастрофа на Чорнобильській АЕС стала найбільшою в історії атомної енергетики, в ліквідації її наслідків брали участь більше 600 тисяч людей.

Через три десятиліття після катастрофи на Чорнобильській АЕС влади України пропонують внести ряд розташованих в зоні відчуження об’єктів в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Протягом двох років Чорнобиль відвідала рекордна кількість туристів – 150 тисячі, серед них – понад 100 тисяч іноземців. Уряд хоче впорядкувати процедуру відвідування, розробити екскурсійні маршрути, навчити гідів і забезпечити якісну базову інфраструктуру, повідомляє euronews.

За словами міністра культури і інформаційної політики України Олександра Ткаченко, туристи повинні залишати зону відчуження з усвідомленням історичної пам’яті цього місця і Чорнобиль не повинен ставати майданчиком для мисливців за пригодами.

Державне агентство розвитку туризму України до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС представило соціальний відеоролик «Мандруй Україною. Чорнобиль».

“Чорнобильська зона відчуження – це місце, де зупинився час. Де варто побувати кожному та подумати про сенс життя. Щоб потім побачити, як відроджується природа на руїні, зробленій цивілізацією. Тут ви можете побути наодинці із собою та світом, осягнути те, що зазвичай ховається за сірою буденністю.” – йдеться у повідомленні на Фейсбук-сторінці агенства.

На сьогодні Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник додано до Бази природоохоронних територій світу, що значиться у грудневому оновленні Світової бази природоохоронних територій (WDPA).

“Внесення Чорнобильського заповідника в цю Базу – надзвичайно важлива подія не лише для Заповідника, а й усієї України. Адже вона наближає нашу державу до виконання міжнародних зобов’язань, взятих нею у сфері охорони довкілля!

Більше того, багато платформ включають WDPA для надання інтегрованої інформації різноманітним користувачам, включаючи підприємства та уряди у різних секторах, в т. ч. гірничодобувній, нафтогазовій та фінансовій галузі. Тобто, тепер WDPA надаватиме інформацію і про Чорнобильський заповідник!” – йдеться у повідомленні на сайті Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Також для оновлення мапи розподілу радіаційного забруднення компанія Boston Dynamics вперше випробувала автономного робота SPOT на території Чорнобильської зони відчуження. Детальніше у відео від ТСН:

Ще новини