Головна Енергетика Тарифи і борги у Южноукраїнську 2021

Тарифи і борги у Южноукраїнську 2021

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

З початку січня українців потрясли новини про підняття тарифів на комунальні послуги.

Болючою темою для южноукраїнців стало анулювання пільг на електроенергію для мешканців, які проживають у 30-кілометровій зоні від атомних станцій, а також підняття тарифів на водопостачання та теплопостачання.

Тарифи на послуги, які ВП ЮУАЕС надає КП ТВКГ, не переглядали з травня місяця 2018 року. Про це повідомляє сайт Южно-українського енергокомплекса.

Тим часом загальний борг КП ТВКГ перед ВП ЮУАЕС на 1 січня 2021 року вже перевищує 190 млн грн.

«…на початок опалювального сезону 2015/2016 боргів перед ВП ЮУ АЕС на суму 82 млн. 197 тис. 307 грн.», – писав начальник юридичного відділу ОП ЮУ АЭС Олександр Смирнов ще у 2015 році.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
Фото: ЮжБудNews

Як відомо, ВП ЮУАЕС неодноразово звертався до виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради з заявами про встановлення економічно обґрунтованих тарифів на продукцію, яку надає. На думку керівництва станції підвищення тарифів для містян зможе компенсувати борги міста перед АЕС.
В іншому випадку, ВП ЮУАЕС має наміри з 1 січня 2022 р. припинити надання послуг КП ТВКГ з централізованого водопостачання, водовідведення, виробництва та постачання теплової енергії. Заява про це була оприлюднена на офіційному сайті підприємства.

«Чи усвідомлюють всю драматичність ситуації члени оновленого складу виконавчого комітету? Їм доведеться у будь-якому разі брати на себе величезну відповідальність: приймати непопулярне рішення про підвищення тарифів або шукати альтернативні шляхи забезпечення міста водою і теплом вже до кінця поточного року.» – йдеться на офіційній сторінці ЮУАЕС.

Фото: сайт м. Южноукраїнськ

Вчора, 20 січня відбулося засідання виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради під головуванням першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
У роботі взяли участь 10 членів виконавчого комітету Южноукраїнської  міської ради, керівники департаментів, управлінь, служб, відділів, представники комунальних підприємств та ВП ЮУ АЕС.

В ході засідання виконкому, серед іншого, були одноголосно прийняті рішення:

  • «Про розгляд та погодження річних планів відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на 2021 рік»
  • «Про розгляд та погодження річних планів комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство»  на 2021 рік»

Деталі прийнятих рішень на момент публікації цього матеріалу ще не опубліковані.

Раніше ми писали про те, що “Енергоатом” перейшов під управління Кабміну

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
Фото: Урядовий портал

Тим часом, також 20 січня відбулася нарада з питань тарифної політики у сфері централізованого теплопостачання Під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Учасники зустрічі домовилися напрацювати проект спільного Меморандуму, який регламентуватиме наступні домовленості:

  • Тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні залишаться незмінними.
  • Проведення спільної роботи над реструктуризацією заборгованості перед НАК «Нафтогаз», що утворилася через різницю між виручкою ТКЕ та тарифною виручкою (так звана «різниця в тарифах»).
  • Теплокомуненерго матимуть можливість укладати річні договори з НАК «Нафтогаз» за вигідною ціною.

Прем’єр-міністр за підсумками наради дав доручення Міністру розвитку громад та територій Олексію Чернишову, т. в. о. Міністра енергетики Юрію Вітренку, голові НКРЕКП Валерію Тарасюку, голові правління НАК «Нафтогазу» Андрію Коболєву до 25 січня за участю Асоціації міст України та заінтересованих органів державної влади підготувати та подати Кабінету Міністрів проект Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води в Україні. Повідомляє Урядовий портал.

Ще новини