Головна МістоЗаходи Страви які готують на Різдво

Страви які готують на Різдво

Автор ЮжБудНьюз

Весь православний світ за Юліанським календарем традиційно відзначає 6 січня Святий вечір.
А вже 7 січня святкується Різдво Христове. Українці збираються родинами на спільну вечерю. Як відомо, за традицією на стіл виставляють 12 традиційних страв. Южбудньюз зібрав для Вас найпоширеніші страви, які готують на Святвечір.

Кутя на Різдво

Найголовнішою стравою на Святвечір вважають кутю. За традицією цю страву на центр столу може ставити лише господиня, перед вживанням інших страв, першою коштують кутю. Як відомо, що пшениця та зерно має символічний знак вічності.

Узвар

Обов’язково на столі Святвечора моє бути узвар, який символізує очищення тіла та душі. Узвар готують з різних сухофруктів. Подають його охолодженим. 

Різдвяний калач

Різдвяний калач — це традиційний обрядовий хліб із білого борошна, випечений у формі кола із крученого й переплетеного тіста, з отвором посередині. Начинка та прикраси може бути різною. 

Вареники

До столу також традиційно подають вареники за капустою та картоплею, які символізують достаток та ситність. Їх можна подавати із засмаженою цибулею або з грибною підливою. 

Риба

Українці також на стіл ставлять у будь-якій варіації рибу, вона може бути як просто оселедець, так і запечена риба з овочами, жарена риба та копчена. Риба є загальноприйнятим символом Христа. Грецька абревіатура ІХТІОС – ім’я Ісуса читається як “риба”. 

Борщ

Борщ – символ торжества добра. Оскільки господиня готує пісний борщ із різних простих рослин, які дарує їй земля, так само християнин вишліфовує свою волю із простих щоденних малих здорових практик.

Голубці

Часто до столу подають голубці з начинкою з тертої картоплі, або гречки чи рису,  политі підливкою з грибами. Символічність страви полягає в тому, що голуб приносить мир та злагоду, а самі голубці готуються з капусти, яка є символом єднання родини навколо однієї основи, стабільності та сили.

Мариновані гриби

Дві природи Ісуса Христа: божественна (шапка) і земна (ніжка).

Тушкована квасоля

Страви з квасолі та гороху на Святвечір – символізують Божу весну, яка завжди відроджується в людині після занепаду.

Пончики

Пончики – традиційні солодощі, які подають на Святу вечерю. Вони символізують святих на небі, які повірили в Ісуса і отримали вічне життя.

Тушкована капуста з грибами

Страви з капусти символізують простоту і одночасно міцність та єдність навколо однієї твердої основи.

Запечена картопля

На Святвечір часто подають відварену картоплю. Але якщо її запекти і додати лише трішки лимону – ви отримаєте зовсім інший та оригінальний смак буденної страви.


Читайте актуальні події, цікаві факти, свіжі новини міста Южноукраїнська та України на нашому сайті ЮжБуд_News
Запрошуємо вас доєднатися до зручного месенджера та слідкувати за сторінками:

Читайте також:

Ще новини