Головна Місто Страсний тиждень: як правильно його провести

Страсний тиждень: як правильно його провести

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Страсний тиждень у 2022 році розпочнеться 18 квітня і закінчиться 23. Це найважливіший період посту, який і завершує Великий піст. Зазначимо, що кожен день передпасхального тижня має свій особливий зміст, правила та заборони, яких варто дотримуватися.

Що не можна робити на Страсному тижні:

  • влаштовувати гучні гуляння та розваги — православні в ці дні відмовляються від весіль, а святкування днів народжень переносять на наступний тиждень;
  • вживати продукти рослинного походження, м’ясні, молочні продукти, рибу, алкоголь;
  • проводити хрещення;
  • лаятися, лихословити та ображатися. 
Великодню передують шість днів Страсного тижня, кожен з яких має свої прикмети, які описують, що можна, а що не можна робити. 

Великий понеділок

Перший день Страсного тижня найкраще присвятити прибиранню в будинку, і почати це ще до сходу сонця. Всі непотрібні речі, що накопичилися з роками, потрібно викинути, щоб наповнити будинок хорошою позитивною енергією. Особливу увагу важливо приділити їжі — згідно з правилами Великого посту, в перший день можна їсти один раз в день, ввечері. Дозволена холодна сира їжа без олії (сирі овочі та фрукти, хліб, мед і горіхи). 

Великий вівторок

У вівторок, що передує Великодню, потрібно прати, шити нові та латати старі речі. Саме час розібрати шафу і перебрати гардероб — там точно є одяг, який ви більше не плануєте носити. У Великий вівторок православні християни починають закупівлю продуктів для пасхального меню. Важливо не забути про скатертини для застілля: наші предки вірили, що вона повинна бути білосніжна та ідеально чиста — вважається, хто Великдень з брудною скатертиною зустріне, того цілий рік чекають невдачі. 

Велика середа

У Велику середу християни закінчують генеральне прибирання і запасаються яйцями на Великдень — вважається, що куплені в цей день яйця довше зберігають свіжість. У цей день заборонено шити, прясти, в’язати та займатися будь-яким видом рукоділля, оскільки гострі предмети (спиці, голки), як свідчать народні перекази, притягують до себе нечисту силу.

Чистий четвер

Четвертий день Страсного тижня присвячений очищенню — фізичному та духовному, тому його і називають Чистий четвер. У цей день важливо прокинутися до світанку і скупатися, щоб запастися міцним здоров’ям на весь майбутній рік. Четвер — останній день Страсного тижня, коли дозволена фізична праця. В цей день важливо завершити прибирання і винести все сміття, щоб не нести з собою в наступний рік старі проблеми. 

Страсна п’ятниця

Страсна п’ятниця — день найважчих випробувань. У цей день важливо відмовитися від будь-якої їжі та провести його з молитвою і каяттям, в тиші та роздумах. Заборонений будь-який фізичний труд, але це не стосується випікання пасок — приготована в цей день великодня випічка довго буде м’якою і свіжою.

Велика субота

Останній день Великого посту називають Тихою або Великою суботою — в цей день не можна шуміти та веселитися. Напередодні Великодня не варто брати та давати гроші в борг, інакше можна втратити власного достатку і фінансового добробуту. У Велику суботу важливо відкинути з голови всі погані думки та помиритися з усіма, з ким у сварці, а також попросити вибачення, у всіх, кого скривдили.

Ще новини