Головна Новини Справжнє обличчя Ярослава Мудрого за допомогою 3D-голограмми

Справжнє обличчя Ярослава Мудрого за допомогою 3D-голограмми

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Як виглядав справжній Ярослав Мудрий відвідувачі Національного заповідника Софії Київській зможуть побачити відсьогодні. Ця унікальна конструкція, яка була створена на замовлення в Данії та немає аналогів в нашій країні. Справжнє обличчя Ярослава Мудрого розробили за допомогою 3D-голограмми. Про це пише сайт Суспільне.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
Справжнє обличчя Ярослава Мудрого

Вперше справжнє обличчя Ярослава Мудрого було відтворено у рамках проєкту “Україна. Повернення своєї історії” у 2017 році. Його реконструювали за допомогою історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа, що належав Ярославу Мудрому. У пошуках правди 30 дослідникам — криміналістам, археологам та антропологам — довелося дослідити безліч архівів. Вони побували у підземеллях Ватикану, Росії та Америці, щоб ми нарешті побачили правдивий образ легендарного київського князя.

Вперше обличчя князя було хибно реконструйоване за радянських часів, тому обличчя Ярослава разюче відрізняється від того образу, який ми звикли бачити. Команда науковців зуміла повернути справжнє обличчя князю за пів року досліджень.

Цей експонат стане частиною оновленої експозиції, яка оповідає історію Ярослава Мудрого, княжої родини та Софії, побачити його зможе кожен охочий.

Ще новини