Головна МістоЕко-будні Скільки платитимуть южноукраїнці за пластикові пакети?

Скільки платитимуть южноукраїнці за пластикові пакети?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

В Україні з 1 лютого вартість пластикових пакетів для споживачів становитиме від 2 до 3 гривень за штуку в залежності від їхніх характеристик. Це рішення уряд ухвалив ще у грудні, і от тепер воно набуває чинності. 

Нагадаємо, Законом забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня  2021 року. 

Скільки платитимемо

Мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

  • 2,00 грн за пакет без ручок і бокових складок,
  • 2,50 грн за пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок,
  • 3,00 грн за пакет з ручками і боковими складками.

У березні планують поширити заборону на надтонкі (зі стінками товщиною менше ніж 15 мікрометрів), тонкі (зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладні пластикові пакети.

Водночас ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Читайте також: Починають діяти обмеження на обіг пластикових пакетів

Ще новини