Головна МістоЗаходи Скасувати норми про 175 навчальних днів!

Скасувати норми про 175 навчальних днів!

Автор Julia
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
28 січня 2022 року, директор школи №3, Кокол Олена Миколаївна звернулась до пана Президента з петицією: Вилучити з Закону України «Про повну загальну середню освіту» норму щодо тривалості освітнього процесу не менше 175 навчальних днів, та доповнити Закон новими положеннями стосовно організації освітнього процесу.

Відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» № 463-IX від 16 січня 2020 освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається у День знань – 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день.

Традиційно в нашій країні, навчальні заняття тривали з вересня по травень, адже за цей час програмний матеріал вичитували у повному обсязі до 25 травня. Однак, закріплена у 2020 році норма щодо 175 робочих днів не дозволяє закінчити навчальні заняття в школах у травні. Тобто, при відпрацюванні 175 нав.днів навчальний рік закінчується 7 червня, свято останнього дзвоника 8 червня, тоді як червень – підготовка та здача ДПА і ЗНО, які потребують максимальної сконцентрованості.

Деякі державні свята, карантинні обмеження, призупинення освітнього процесу тощо, припадають на навчальний рік і скорочують кількість навчальних днів. Для того, щоб виконати норму у 175 днів, дітям потрібно фактично відпрацьовувати в червні, святкові та вихідні. Чи доцільно тримати дітей в спекотний червень на уроках за відпрацювання 175 навчальних днів.

Як  з’явилася норма про 175 навчальних днів у Законі України «Про повну загальну середню освіту» у 2020 році: зазначений закон готував уряд Гройсмана-Гриневич, але закон не встиг пройти всі етапи опрацювання. При новому уряді депутати продовжили роботу над законом, де вносили правки, однією з яких було встановлення «193 навчальних днів». Метою ідеї було обґрунтовувано тим, що шкільні канікули тривалістю три місяці негативно впливають на навчальні результати учнів і їх необхідно скоротити, тим самим зменшивши тижневе навантаження на учнів. Проте два роки процесу не продемонстрували цього полегшення в навантаженні.

На думку викладачів та батьків Закон про 175 навчальних днів потрібно переглянути та внести зміни. Звернення директора Южноукраїнскої ЗОШ №3, Кокол Олени Миколаївни, до пана Президента отримало велику підтримку інших навчальних закладів та людей, яким не байдужий навчальний процес.
Погоджуючись зі зверненням викладеним у петиції кожен з Вас може віддати голос та підтримати зміни за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/133550

Школярі відпочиватимуть

  • Весняні канікули – від 28 березня 2022 року до 3 квітня 2022 року
  • Літні канікули – від 1 червня 2022 року до 31 серпня 2022 року

Тривалість навчального року

  • Початкова школа – (1-4 класи) – 720 годин
  • Гімназія – (5-9 класи) – 890 годин
  • Ліцей – (10-12 класи) – 1110 годин

Додаткові вихідні дні

  • 8 березня – Міжнародний жіночий день
  • 25 квітня – Великдень
  • 1 травня – День праці
  • 9 травня – День Перемоги

Ще новини