Головна Україна Скандальне рішення Конституційного суду викликало протести – відео

Скандальне рішення Конституційного суду викликало протести – відео

Автор ЮжБудНьюз

27 жовтня стало відомо, що Конституційний Суд ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення.

Конституційний суд оприлюднив скандальне рішення. Судді КСУ визнали такою, що не відповідає Конституції, кримінальну статтю 366-1, яка передбачала відповідальність за недостовірне декларування. На думку Суду, кримінальна відповідальність є надмірною за вчинення таких правопорушень.

Судді вирішили, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування завідомо недостовірних відомостей є “надмірним покаранням” для людини. На їхню думку, покарання, яке зазнає особа, нібито непропорційне шкоді. В цьому рішенні не йдеться про незаконне збагачення та цивільну конфіскацію.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Голова “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін у Telegram зазначив, що наслідком цього рішення буде початок згортання Західної підтримки України: “Мінімум десять продажних суддів знищили здобутки тисяч військових, які захищають Україну, щодня ризикуючи життям”.

У ЦПК пояснили, що декларації відтепер стають прихованими, адже неконституційними визнали і норми про цілодобовий безоплатний доступ будь-кого до них. Будь-які контроль та перевірка декларацій також відтепер неможливі.

“Скасування цих норм порушує зобов’язання України за програмою МВФ, кредитними угодами з ЄС, а також вимоги надання безвізового режиму Україні з країнами ЄС”, – зазначають в ЦПК.

“Рішення Конституційного суду повертає Україну не в 2013 рік, а в 1991, коли взагалі в принципі не існувало ніякого антикорупційного законодавства. Воно повністю скасовує всі механізми запобігання корупції, які були вибудувані за роки незалежності”, – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков у коментарі УП.

За словами очільника НАЗК Олександра Новікова, Конституційний суд своїм рішенням від 28 жовтня щодо конституційності окремих положень антикорупційного законодавства, не лише знищує боротьбу з корупцією в країні, але й паралізує роботу всього державного апарату.

Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу КСУ.

Як повідомила прес-служба НАЗК в ніч із четверга на п’ятницю, 30 жовтня, на виконання розпорядження Кабміну, прийнятого за підсумками позачергового засідання на чолі із президентом Володимиром Зеленським, Нацагентство з питань запобігання корупції відкрило доступ до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій.

У Києві під будівлею КСУ 30 жовтня відбулися протести.

Ще новини