Головна Здоров'я Що таке ковідний сертифікат: які правила діють на подорож до ЄС

Що таке ковідний сертифікат: які правила діють на подорож до ЄС

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Українці невдовзі знову зможуть подорожувати до ЄС із закордонним біометричним паспортом, як це було раніше, і з новим документом – ковідним сертифікатом. Про це повідомлює ВВС News Україна.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Фото: з відкритих джерел

Даний проєкт сертифікатів згодом поширюватиметься на весь ЄС. Крім цього, деякі туристичні країни союзу, серед яких Хорватія, Кіпр, Греція, Болгарія вже відкрили свої границі для українців, не чекавши офіційного початку дії ковідних сертифікатів. Але для перетину кордону все одно потрібно мати негативний ПЛР тест чи довідку про щеплення.

Ковідний сертифікат – що це?

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Фото: з відкритих джерел

Ковідний сертифікат в Україні планують запустити вже з 1 липня. Цей документ міститиме дані про вакцинацію, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19.

Зазначається, що ковідний сертифікат розробляється з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ.

Планується, що документи перевірятимуть разом з паспортами під час перетину кордону.

Де отримати ковідний сертифікат?

Ковідний сертифікат планують зробити як електронним, так і паперовим.

Паперову версію згодом можна буде отримати у сімейного лікаря. Також в уряді планують налагодити видачу таких сертифікатів у Центрах надання адміністративних послуг.

«Його мета – вільне та безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу. Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров’я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати у додатку чи порталі Дія», 一 пояснили у міністерстві.

На 180 і на 3 дні

Планують зробити дві версії ковідного сертифіката: внутрішній – для користування всередині країни, і зовнішній – для виїзду за кордон.
  • У зовнішній хочуть вносити такі дані: прізвище та ім’я англійською мовою, дату народження, інформацію про дату щеплення, тип вакцини, перша чи друга доза.
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Фото: з відкритих джерел

Крім того, ковідні сертифікати будуть мати різні терміни дії, а це буде залежати від типу документа. Разом з ним будуть короткострокові документи – про негативний ПЛР-тест, який буде діяти 72 години. Також 180 днів діятиме сертифікат для людей, які перехворіли на ковід.

Поки що немає жодної конкретики про внутрішній ковідний сертифікат. Уряд ще має ухвалити рішення про те, коли і за яких обставин його будуть використовувати.

Внутрішній і зовнішній сертифікати міститимуть QR-коди з усією інформацією.

Звідки візьмуть дані?

В Україні є електронна система охорони здоров’я, де є реєстр пацієнтів. Коли людина отримала щеплення, чи перехворіла на ковід, у цій системі має з’явитися про це запис. З цієї бази даних будуть брати інформацію для “Дії”.

«Ми знаємо, які потенційно дані будуть вносити в ковідні сертифікати в європейських країнах, навколо чого триває дискусія. Моє бачення – нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС», – додав міністр.

Ще новини