Головна Безпека Що робити, якщо автомобіль застряг на дорозі? Кому дзвонити про допомогу?

Що робити, якщо автомобіль застряг на дорозі? Кому дзвонити про допомогу?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Як повідомив Укргідрометцентр найближчої доби в областях України циклон зумовить складні погодні умови. На дорогах країни, крім південного сходу, ожеледиця, сильний вітер, хуртовини. Водії іноді розгублюються, коли авто ламається або буксує серед дороги. Що робити? Куди бігти? Їхати чи взагалі не можна рухатися? Кому дзвонити про допомогу?

Підстрахувати водіїв та вийти на допомогу готові:

Рятувальники 1 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Миколаївській області за номером 101. У разі необхідності рятувальники готові розгорнути мобільні пункти обігріву для великих груп людей, які потерпають від негоди;

Надає послуги евакуатора по місту Южноукраїнськ та Миколаївській області Віталій +(380) 96-458-22-58;

По всій країні працює Володимир +(380) 67-515-52-39, якій доставить на евакуаторі Ваше авто у будь-яку точку України.

Якщо сніг

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
фото: Auto24

Звичайно, вибиратися з одиночного замету потрібно пробувати своїми силами – прочищати колію до вільної від глибокого снігу ділянки, розгойдувати машину в колії, просити буксира у проїжджаючих повз потужних машин.

Водіям великовантажних автомобілів буває складно піднятися на підйом з вкатаним снігом, і в цьому їм допомагають потужні повнопривідні всюдиходи, які є в наявності у рятувальників. Щоб не допускати заторів через буксуючі або складені фури, вони або чергують на складних ділянках доріг, або приїжджають за викликом.

Якщо лід

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
фото: Auto24

Водієві легковика слизькі підйоми допомагає подолати соляна суміш або звичайний пісок – потрібно посипати їм дорогу в місці зрушення машини і на відрізку близько 10-15 метрів, де ви будете набирати розгін. Купки цих матеріалів дорожники зазвичай заготовляють ще з осені, розташовуючи їх у відповідних місцях на узбіччях доріг. А найбільш завбачливі водії возять із собою в багажнику 5-літровий бутель з сухим піском.

Якщо замело снігом

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
фото: Auto24

Коли заметіль бере дорожню ситуацію під свій контроль, краще довіритися професіоналам – необдуманими діями можна тільки погіршити своє становище (наприклад, засадити машину ще глибше або заблукати в снігах). Постарайтеся вчасно зрозуміти, що далі проїхати не вдасться, аби вибрати для зупинки вигідне місце – де менше снігу, на правій стороні дороги або на узбіччі, і бажано – ближче до населеного пункту. Хороший варіант – перечікувати заметіль у групі інших автомобілів, оскільки рятувальники будуть пробиватися в першу чергу саме до скупчення людей і машин.

Як буксирувати, що для цього потрібно?

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
фото: Auto24

Буксирування повинно виконуватися механічним транспортним засобом без причепа і з технічно справними зчіпними пристроями як у буксированого транспортного засобу, так і у транспортного засобу, що буксирує.

Запускання двигуна із застосуванням жорсткого або гнучкого зчеплення повинно виконуватися згідно з вимогами цього розділу. Дозволяється буксирування одного механічного транспортного засобу лише з одним причепом.

Буксирування транспортних засобів здійснюється:

  • із застосуванням жорсткого або гнучкого зчеплення;
  • із частковим навантаженням буксированого транспортного засобу на платформу або на спеціальне опорне пристосування.

Перед початком буксирування водії механічних транспортних засобів повинні узгодити порядок подачі сигналів, зокрема для зупинки транспортних засобів. Під час буксирування на жорсткому або гнучкому зчепленні дозволяєть перевозити пасажирів лише у легковому автомобілі, а в разі буксирування способом часткового навантаження цього засобу на платформу або спеціальне опорне пристосування — в усіх транспортних засобах.

Ще новини