Головна Місто Що приніс нам 2021 рік

Що приніс нам 2021 рік

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

ЮжБудNews розповідає з чого в Україні починається 2021 рік і що нас чекає в майбутньому.

Підвищення мінімальної заробітної плати і пенсій

15 грудня 2020 року, Верховна Рада проголосувала за бюджет-2021 у другому читанні, в якому передбачається підвищення “мінімалки” на початку і в кінці 2021 року. Так розмір нарахувань буде зафіксовано на наступному рівні:

 • з 1 січня – 6000 гривень на місяць або 36,11 гривні/година;
 • з 1 грудня 2021 – 6500 гривень на місяць або 39,12 гривні/година.

За даними Держстату, середня зарплата в Україні в жовтні 2020 року склала 12174 грн.

Прожитковий мінімум в Україні в 2021 році складе:

 • з липня 2021 – 2294 гривні на місяць;
 • з грудня 2021 – 2393 гривні на місяць.

Мінімальна пенсія:

 • з липня 2021 – 1854 гривні на місяць;
 • з грудня 2021 – 1934 гривні на місяць.

Підвищення тарифів за комунальні послуги

Електроенергія

Кабінет Міністрів з 1 січня 2021 скасував пільговий тариф на електроенергію.
Уряд встановив фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн-кВт.год, а для будинків з електрообігрівом цінники виросли з 90 коп за кВт-год за перші 3000 кВт-год до 1,68 грн-кВт.год.

Детальніше про це ми писали раніше в матеріалі “Южноукраїнськ залишився без пільг на електроенергію”.

Газ

З 1 серпня 2020 року в Україні немає єдиної ціни на газ для населення. Все залежить від пропозицій газового постачальника, з яким споживач уклав контракт на поставку.
За підрахунками LIGA.net, на січень 2021 року в Україні працює 55 постачальників. Їх пропозиції варіюються від 7 до 10,8 грн за кубометр газу (середня ціна – 9,04 грн за куб). Це на 1 грн дорожче, ніж в грудні.

Щоб розрахувати фінальну вартість газу, необхідно додати ще тариф на розподіл газу. З січня 2021 року цей тариф підвищився майже в 2 рази для 42 облгазів. Тут Ви можете докладніше почитати, як розрахувати остаточну суму у своїй квитанції за газ.

Холодне водопостачання

За холодну воду українським споживачам також доведеться платити більше. В середньому з січня тарифи виростуть на 10-15%. Зростання цього показника пов’язане зі збільшенням тарифів на передачу електроенергії.

Опалення

Тарифи на тепло з 1 січня 2021 зростуть по всій Україні – від 5,5% до майже 50% в залежності від регіону.
Середньозважений тариф для поставок тепла населенню для 23 компаній склав після підвищення 1121,71 грн / Гкал.


Відкриття ринку землі

Сайт ЧИС нагадує, що з 1 липня 2021 вступає в силу закон про відкриття ринку землі. До цього в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, що означає заборону будь-якого відчуження таких земель.

Однак не заборонено користуватися землею сільськогосподарського призначення на умовах довгострокової оренди, емфітевзису, заповіту, застави, доручення, зміни цільового призначення ділянки, судового відчуження через борги, і тому подібне.

Закон передбачає, що купувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть:

 • громадяни України;
 • юридичні особи України, учасниками (акціонерами, членами) яких є тільки громадяни України і / або держава, і / або територіальні громади;
 • територіальні громади;
 • держава;
 • банк (тільки в порядку звернення стягнення на земельні ділянки як на предмет застави. Такі земельні ділянки повинні бути відчужені банками на земельних торгах протягом двох років з дня набуття права власності).

Система ETIAS доповнить безвіз

З 2021 роки ЄС вводить Європейську інформаційну систему авторизації подорожей ETIAS, яка змінює умови безвізових поїздок в ЄС для громадян третіх країн.
Важливо розуміти, що ETIAS не скасовує безвізовий режим, але тепер необхідно буде отримати спеціальний дозвіл на поїздку. Для цього потрібно буде подати онлайн-заявку на авторизацію.

Детальніше про цей матеріал “Нова система правил безвізу з ЄС

У разі відсутності зауважень у правоохоронних органів ЄС, видача авторизації на подорож буде займати кілька хвилин. У рідкісних випадках може знадобиться більше часу – якщо виникнуть питання, які знадобиться уточнити.

За умови, що Ви не перебуваєте в розшуку, не здійснювали злочинів і не втрачали документи за останні 10 років – Вам нема про що турбуватися.


Українська мова – за замовчуванням

Починаючи з 16 січня 2021 року набирає чинності стаття 30 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Відповідно до цього все обслуговування споживачів і клієнтів має відбуватися українською.
Виняток може бути зроблено тільки на прохання клієнта. Тоді його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою.

Детальніше про це читайте в статті “Сфера обслуговування переходить на державну мову”.


Локдаун

З 8 по 24 січня 2021 року всі українці живуть в умовах жорсткого карантину, який обмежує роботу багатьох сфер.
Детальніше про те, що заборонено в країні, а що дозволяється на час локдауна, читайте в нашому матеріалі.

“Потрібно було думати! Як українці не підготувалися до карантину” – про те, як проходить карантин насправді.


Освіта змінюється

Школи і вузи в Україні після закінчення новорічних свят почали 2 семестр з дистанційного навчання. Дане обмеження буде діяти до закінчення локдауна.
Проте, дитячі садки продовжили працювати, як і раніше, але з некотрая обмеженнями.

Після повернення до звичного оффлайн-утворення школи повинні запустити свою роботу відповідно до нових санітарних правил.

Як повідомляє МОЗ, для поліпшення здоров’я дітей там розробили новий санітарний регламент, який вступає в силу з початку року.

За новими правилами:

 • учні, які проживають на відстані більше двох кілометрів від школи, забезпечуються транспортом для підвозу;
 • всі працівники шкіл повинні проходити обов’язкові профілактичні огляди (якщо терміни огляду порушені, працівник не допускається до роботи);
 • заборонена оренда приміщень шкіл не під освітні потреби;
 • встановлені вимоги до благоустрою території шкіл та осіб, які повинні стежити за їх виконанням;
 • дозволено використовувати в школах проводове або бездротове підключення до Інтернету (у разі користування останнім, Wi-Fi роутери повинні розміщуватися на висоті не менше 2 метри і вимикатися у позанавчальний час);
 • діагональ шкільних комп’ютерів повинна бути не менше 15 дюймів, ноутбук – не менше 14 дюймів (пристрій повинен мати клавіатуру і мишку);
 • запропоновано не менше двох разів на рік пересаджувати учнів в інші ряди (для профілактики порушень постави, зору і слуху);
 • рекомендовано, щоб учні, які часто хворіють на простудні захворювання, ревматизм, ангінами сиділи біля внутрішньої стіни класу;
 • туалет повинен бути в приміщенні школи.

Також в регламенті прописано нові підходи до організації харчування: дозволений кейтеринг, але з виконанням ряду вимог. Зокрема, передбачено обмеження за змістом солі, цукру і жиру.
Тепер в школах заборонено продавати чіпси, ковбаси, сосиски, попкорн, деякі солодощі тощо. Є окремий перелік продуктів, які обов’язково повинні бути в щоденному раціоні школярів – злакові, овочі, фрукти, молочні продукти.

При цьому, якщо дитина потребує особливої дієти, при наявності довідки від лікаря для нього повинні організувати окреме харчування.

Ще новини