Головна МістоЗаходи Що робити южноукраїнцям після перейменування вулиць та міста

Що робити южноукраїнцям після перейменування вулиць та міста

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

У місті Южноукраїнську було вирішено перейменувати 14 вулиць громади, назви яких мають російськомовний характер, до того ж назву самого міста. У багатьох жителів міста цей факт викликав занепокоєння: у скільки їм обійдеться зміни назв вулиць та, зрештою, що їм робити в цій ситуації? Запитання та відповіді щодо перейменування вулиці/ населеного пункту.

Читайте також:
У Южноукраїнську збираються «дерусифікувати» назви деяких вулиць та назву самого міста

Через перейменування населеного пункту/вулиці моя адреса змінюється. Чи треба буде терміново ставити нову відмітку про місце реєстрації у паспорті?

  • Хіба що в тому вразі, коли тоталітарна назва у вашому документі вас геть дратує. Згідно з чинним законодавством, після перейменування ніхто не мусить бігти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу.

Такі зміни можна зробити, коли буде зручно – наприклад, по досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання.

Чи потрібно змінювати документи про власність на нерухомість та інше майно у зв’язку із перейменуваннями?

  • Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові.

Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання – переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.

  • Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься: покупець і продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці, села або міста не змінюється.

Чи треба буде міняти техталони на автомобілі та номерні знаки?

  • Власникам автомобілів нема чого хвилюватися. Перейменування вулиці не є зміною фактичного місця проживання, а тому й не є підставою для обов’язкової перереєстрації транспортного засобу і внесення змін до техпаспорта автомобіля.

Його власник зможе зробити це, коли буде продавати або дарувати авто. На вартості процедури перереєстрації це не позначиться, жодних додаткових платежів не передбачено.

Чи зможуть громадяни оформити субсидію та проголосувати на виборах?

Так – проголосують, і субсидію отримають. 

  • Про зміни назв вулиць будуть повідомлені всі державні органи, а тому вони мають приймати документи як із новими назвами у адресах, так і зі старими.

Усі реєстри громадян мають бути приведені у відповідність до змін, певний час там паралельно «співіснуватимуть» старі й нові назви. Тому зміна назви в адресі не є підставою для відмови в отриманні субсидії.

  • Так само стара адреса у паспорті не може бути підставою не видавати виборцеві бюлетень. Дільничні виборчі комісії отримають списки вулиць, які були перейменовані, і зобов’язані видати бюлетені усім виборцям, які є у списках на цій дільниці.

Статутні документи потрібно буде замінити лише особам-підприємцям та юридичним особам

  • У разі перейменування вулиць, виникає необхідність змін у найменуванні чи відомості про географічне місце юридичної особи шляхом внесення відповідних змін до її установчих документів та змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб.
  • При цьому суб’єкти підприємницької діяльності зможуть змінити дані про назву вулиці і в загальному порядку при внесенні ними чергових змін до своїх установчих документів, пов’язаних зі зміною складу учасників (засновників, власників), структури управління, розміру статутного фонду, зміни видів економічної діяльності тощо.

Але це зазнає певних додаткових витрат для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які мають бланки та штампи зі старими назвами.

Телефони для довідок в Центрі надання адміністративних послуг:

  • з питань реєстрації речових прав: (05136) 5-55-25;
  • з питань реєстрації юридичних осіб: (05136) 5-79-70.

Читайте актуальні події, цікаві факти, свіжі новини міста Южноукраїнська та України на нашому сайті ЮжБуд_News
Запрошуємо вас доєднатися до зручного месенджера та слідкувати за сторінками:

Читайте також:

Ще новини