Головна МістоЗаходи Що обрати підприємцю: касовий апарат, фіскальний реєстратор чи програмний РРО?

Що обрати підприємцю: касовий апарат, фіскальний реєстратор чи програмний РРО?

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Згідно з законами 128-IX та 129-IX, від вересня 2019, вводиться використання РРО/ПРРО для ФОП 2,3,4 груп. З 2022 року використовувати РРО мають Інтернет-магазини, ресторани та кафе, турагенції та туроператори, готелі, продавці ювелірних виробів, текстилю, магазини секонд хенд тощо та всі ФОП, крім платників єдиного податку першої групи, що здійснюють торгівлю за готівку на ринках та ще кількох груп. 

Докладніше про те кому потрібен касовий апарат і хто повинен застосовувати РРО / ПРРО :

 1. ТОВ та ФОП, що працюють у сфері роздрібної торгівлі, послуг населенню, громадського харчування (Тип бізнесу: ФОП платники єдиного податку 2-4 груп)
  Якщо суб’єкт господарювання приймає від населення оплати готівкою, особистими платіжними картками, жетонами тощо – воно має використовувати РРО, а покупцеві повинен видаватися фіскальний чек в місці здійснення розрахункової операції.
 2. Електронна комерція (Тип бізнесу: інтернет-магазини тощо)
  При продажу товарів через Інтернет-ресурси, в т.ч. із застосуванням систем дистанційної оплати, продавець має реєструвати операцію на РРО / ПРРО та надавати покупцю фіскальний чек у паперовому вигляді в місці видачі передплаченого товару або в електронному вигляді. Виключенням є лише продаж послуг, що не передбачають контакту продавця та покупця та сплачуються on-line через дистанційні системи електронної оплати.
 3. При прийманні оплат для подальшої передачі кур’єрами та поштовими відділеннями (Тип бізнесу: Служби доставки товарів, поштові відділення)
  Якщо кур’єр поштової служби, служби доставлення або іншого сервісу приймає оплати для передачі продавцю в відділенні або при доставленні він повинен використовувати та видавати клієнту фіскальний чек на отримані гроші. Те ж стосується випадків, коли товар сплачується у поштовому відділенні накладом.
 4. Автомати самообслуговування та ПТКС (Водомати, паркомати, термінали поповнення, кавові автомати самообслуговування тощо)
  Автомати самообслуговування, які прийматимуть оплати готівкою або особистими платіжними картами, повинні проводити свої операції через РРО. 

У світлі розширення сфери використання реєстраторів розрахункових операцій підприємці ставлять собі питання: що підійде під їхній вид діяльності касові апарати чи програмний реєстратор?

Розглянемо ці варіанти:

Касовий апарат – традиційний РРО. Оптимальне рішення, якщо на робочому місці касира немає комп’ютера. Більшість касових апаратів мають можливість підключення сканерів штрих-коду, електронних ваг. Деякі моделі можна через інтернет під’єднати до комп’ютера, на якому інстальовано облікову програму. Тому касовий апарат – ідеальне рішення для недорогої автоматизації торгових точок.

Фіскальний реєстратор, як і касовий апарат є традиційним РРО, але працює під управлінням комп’ютера. Якщо на робочому місці касира встановлена ​​РОS-система або ПК із програмою для торгівлі – фіскальний реєстратор буде найкращим варіантом для швидкої видачі чека.

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО): це додаток, встановлений ​​на будь-якому пристрої. Основна відмінність від традиційного полягає у тому, що традиційний РРО фіскалізує та друкує чеки відразу і зберігає їх у своїй захищеній пам’яті. Програмний РРО для фіскалізації чека повинен зв’язатися із сервером податкової служби та не зберігає чеки у себе. Чеки у разі повинні зберігатися на сервері податкової. Для видачі чека покупцеві потрібно з’ясувати адресу електронної пошти або контакти месенджера. Чек можна також роздрукувати, але для цього необхідно мати додаткове обладнання.
Коли можна виправдати застосування програмного РРО? Якщо комп’ютер чи інший гаджет на робочому місці касира вже є, кількість чеків невелика та сума чека не перевищує 850 грн.

Суб’єкти господарювання за своїм бажанням мають можливість:

 • скористатися безплатний програмним рішення ДПС,
 • написати власне програмне забезпечення,
 • придбати програмне забезпечення.

Перелік основних ПРРО :

 • пРРОсто – фіскальний додаток від Державної податкової служби (безолатно);
 • Сheckbox – програмний РРО, створений для бізнесу будь-якого масштабу (перший місяць використання є безоплатним, а з другого мiсяця – 149 грн/мiс 1 каса);
 • Е-ЧЕК – Програмний РРО та РOS-термінал у смартфоні, комп’ютері та на POS-терміналах сучасних Банків (перший місяць використання є безоплатним, а з другого мiсяця – 125 грн/мiс без обмеження кiлькостi тогових точок, кас, касирiв та чекiв);
 • СОТА каса – легкий онлайн-сервіс для реєстрації чеків від розробника M.E.Doc ( 980 грн/рiк 3 каси, 1000 операцій/міс);
 • Вчасно.Каса – мобільний застосунок для Android ( безкоштовно 300 чеків/міс)

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ:

26 січня о 10-00 у залі засідань виконкому (бул. Цвіточний, 9) за участю представника Южноукраїнської ДПІ ГУ ДПС відбудеться семінар-навчання для суб’єктів підприємницької діяльності з питань застосування РРО/ПРРО.

За детальною інформацією звертатись до відділу сприяння підприємництву управління економічного розвитку міської ради
тел.: 5-62-00

Джерело: офіційний сайт Южноукраїнська

Читайте також: Працедавців штрафуватимуть за дискримінацію у вакансіях

Ще новини