Головна Новини Роботів Spot використовують для будівництва тунелей

Роботів Spot використовують для будівництва тунелей

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Чотириногого робота Spot американської компанії Boston Dynamics використовують для будівництва тунелей.

Головне – це те, що роботи Spot допоможуть зменшити небезпеку, пов’язаної з вибуховими роботами для прокладання тунелей.

Після вибуху тунель заповнюється на певний час небезпечним газом, пилом та уламками. Потім важка техніка розчищає шлях. Опісля працівники повинні дочекатися висихання бетону, який підтримує тунель, перш ніж вони зможуть увійти та провести сканування тунелю.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
фото: #Букви

Про це йдеться на сайті виробника – #Букви.

Голова групи робототехніки та штучного інтелекту Acciona Карлос Креспо розповідає, що використання роботів пришвидшує сканування тунелю після вибухових робіт.

“Є великі проміжки часу, поки ми не можемо запустити людей до ​​тунелів з міркувань безпеки. Але також нам потрібно постійно сканувати їх, щоб побачити, чи відрізняється те, що ми побудували від планів будівництва, чи є якісь проблеми з якоюсь ділянкою тунелю. Завдяки регулярному скануванню можна запобігти появі проблем. Використання роботів для сканування допомагає пришвидшити ці процеси та підвищити продуктивність робіт”, – наголосив Креспо.

Група Креспо, яка складається з 15 дослідників, постійно проводить досліди для підвищення рівня автоматизації робіт. Також компанія Acciona використовує продукти Trimble (розробник програмного забезпечення навігаційних технологій для будівельної галузі) для лазерного сканування тунелів. Вони дозволяють Acciona створювати 3D моделі їх проєкту на кожному етапі, а потім накладати робочу модель на план проєкту.

Майбутнє робототехніки для виробництв

Спільне використання Spot та Trimble на активних тунельних майданчиках підвищує безпеку працівників. Крім того, підвищується ефективність виконання робіт, адже робот може працювати тоді, коли люди ще не можуть цього. Також робот швидше збиратиме більший обсяг даних, ніж люди та фактично нівелює людський фактор.

Станом на осінь 2021 року, компанія Acciona все ще тестує роботів Spot та вносить зміни до робочих процесів на активних тунельних майданчиках. Карлос Креспо впевнений, що Acciona скоро регулярно використовуватиме Spot у польових умовах.

У майбутньому цих роботів зможуть використовувати на електростанціях та виробництвах.

Зазначимо, що наразі один робот Spot у базовій комплектації коштує 74 500 доларів США.

Ще новини