Головна Безпека Регіональний центр ВАО АЕС високо оцінила діяльність та рівеь безпеки Южно-Української АЕС

Регіональний центр ВАО АЕС високо оцінила діяльність та рівеь безпеки Южно-Української АЕС

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Минулої п’ятниці, 14 травня, в режимі відеоконференції, відбулось засідання Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують атомні станції (ВАО АЕС).   

ВАО АЕС відзначило, що рівень впровадження рекомендацій SOER*, відсутність на ЮУАЕС експлуатаційних подій рівня «значна» та «така, що вимагає уваги», а також відсутність за останній рік подій, що класифікуються як «порушення» та «відхилення» вказують на стабільну роботу Южно-Української атомної станції.

Представник ВАО АЕС на южно-українському майданчику Наталія Буханько додала:«Про це також свідчать позитивні тренди зміни узагальненого індексу всіх енергоблоків Южно-Української АЕС за трирічний період».

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
SOER містять рекомендації, розроблені на підставі досвіду експлуатації в областях, важливих для ядерної безпеки

Діяльність АЕС оцінюється за 13 критеріями, щодо стану їх експлуатації.

Н.Буханько: «Для Южно-Української АЕС за усіма критеріями досягнуто першу – вищу – межу. Це найкращі результати діяльності станції. У порівнянні з попередніми роками вони істотно поліпшились і продовжують удосконалюватися. Зважаючи на це, висока оцінка діяльності ЮУАЕС членами експертно-аналітичної групи була підтримана одностайно. Це приємно».

Так, експертно-аналітична група зазначила, що ЮУАЕС робить істотний внесок у підвищення безпеки та надійності атомної енергетики.

«Безпека атомної станції перебуває на високому рівні і наявних трендів її погіршення немає. Залежно від вказаної категоризації буде встановлено відповідний рівень адресної підтримки ЮУАЕС з боку Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують атомні станції» – підсумувала на нараді представник ВАО АЕС на южно-українському майданчику.

* SOER – звіти про досвід експлуатації з важливих проблемних областей, виявлених за повідомленнями про події, представлені членами ВАО АЕС.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Всесвітня асоціація операторів, що експлуатують атомні станції сприяє обміну досвідом, щоб її члени могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня надійності експлуатації своїх атомних станцій

Джерело: Офіційний сайт Южно-Українського енергокомплексу

Читайте також:

ВП ЮУАЕС: екологічний та радіаційний моніторинг за квітень

Ще новини