Головна Здоров'я Рада заборонила деякі види цигарок

Рада заборонила деякі види цигарок

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

В Україні заборонили ароматизовані та міцні цигарки. Крім того, ухвалили закон, який забороняє рекламу і продаж електронних сигарет особам до 18 років.

Продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів особам, які не досягли 18 років, а також реалізація тютюнових виробів в одиничних пачках, що містять менше ніж 20 сигарет, чи поштучно, крім сигар, забороняються.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Закон набирає чинності через 18 місяців з дня його опублікування

Також заборонено виробництво, крім виробництва на експорт, сигарет, у яких рівні викидів нікотину, смоли та монооксиду вуглецю перевищують:

  • нікотину – 1 мг;
  • смоли – 10 мг;
  • монооксиду вуглецю – 10 мг.

До переліку входять: сигарети та тютюн для самокруток з характерним запахом диму; сигарети та тютюн, що містять ароматичні добавки, або мають технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах чи смак сигарет або інтенсивність диму.

Порушення буде каратися 60 неоподатковуваними мінімумами доходів громадян (1020 грн), а в разі повторного порушення – 600 неоподатковуваних мінімумів (10200 грн);

Окремо законом передбачається збільшення медичних попереджень на пачках з 50% до 65% від площі з малюнками про наслідки куріння з обох сторін. 

Читайте також: Які вітаміни потрібні для підтримки здоров’я?

Ще новини