Головна Місто Психіатрична мобільна допомога проект на 2021 рік

Психіатрична мобільна допомога проект на 2021 рік

Автор ЮжБудНьюз

За пакетом «Психіатрична допомога дорослим і дітям» НСЗУ уклала договори зі 198 медичними закладами. З них 64 – це монопрофільні психіатричні заклади, ще 20 – наркологічні, решта – багатопрофільні лікарні. За цим напрямом, з початку квітня медзаклади отримали 1 млрд 324 млн грн.
Про це стало відомо від  Національної служби здоров’я України

Щоб наблизити психіатричну допомогу до пацієнта у 2021 році НСЗУ запропонує медзакладам укласти договір на новий пакет «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Після завершення гострого перебігу хвороби пацієнти мають продовжувати лікування амбулаторно. За потреби мобільна мультидисциплінарна команда приїде до пацієнта і надасть йому допомогу вдома.

За Програмою медичних гарантій, психіатрична допомога для пацієнта – і в стаціонарі, і амбулаторно, є безоплатною.

Як отримати медичну психіатричну допомогу:

  • звернутись до сімейного лікаря, який за необхідності випише направлення на госпіталізацію;
  • самостійно звернутись до лікаря-психіатра, наразі, направлення до цього спеціаліста не потрібне;
  • самостійно звернутись до медзакладу, який надає психіатричну допомогу;
  • також безоплатною психіатрична допомога буде для пацієнтів, яких доставила до медзакладу бригада швидкої медичної допомоги.

Ще у 2017 році Уряд ухвалив Концепцію розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року. Вона передбачає зміну організаційної структури. Тобто акцент зроблений саме на амбулаторну психіатричну допомогу. За міжнародними стандартами, пацієнти з розладами психіки мають перебувати у стаціонарі лише за гострого перебігу хвороби.
Далі продовжувати лікування амбулаторно під спостереженням лікаря-психіатра.

Телефонуйте за номером 0-800-60-20-19

Ще новини