Головна Місто Форми прийняття дитини на виховання у сім’ю

Форми прийняття дитини на виховання у сім’ю

Автор ЮжБудНьюз

Сім’я, родина, рід є основною опорою, «стовпами» для становлення нас, як особистості.

Пріоритетність сімейних форм виховання перед інтернатними очевидна – жоден такий заклад ніколи не зможе стати для дитини сім’єю, навіть найкращого вихователя дитина ніколи не назве мамою. Особливо жахливе становище у дитини, яка потрапляє до дитячого будинку із віку немовляти.

Ти давно мрієш подарувати любов і турботу дитині? Ми радимо прочитати, які є варіанти. Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підібрав декілька форм виховання для дитини:

Стань патронатним вихователем

Що таке патронат над дитиною? Це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатні вихователі отримають грошову допомогу (за надання послуг та утримання дітей відповідного віку і кількість) та професійну підтримку.

Що дає послуга «патронат над дитиною» самій дитині?

  • Забезпечує захист її прав;
  • Надає дитині та її сім’ї послуги, спрямовані на повернення дитини у сім’ю та забезпечення найкращих інтересів дитини.

Форми прийняття дитини на виховання у сім’ю:

Усиновлення – це прийняття у сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як із боку дорослих, так і з боку дітей.

Опіка та піклування – встановлюється для забезпечення виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, хвороби або позбавлення батьківських прав чи з інших причин залишилися без батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – це прийняття за плату в родину, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, на виховання та для спільного проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно, за плату взяла з установ для дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей.

Істотні відмінності між дітьми, які виховуються в інтернатах та тими, які зростають у сім’ї, зумовлені тим, що заклад не може забезпечити найголовніше – індивідуальний підхід до дитини.

Адже, здоровий та всебічний розвиток дітей напряму залежить від умов, в яких вони зростають, а завдяки можливості жити у добробуті, безпечним та гідним життям. Дитині для її гармонійного розвитку необхідно зростати у сімейному оточенні в атмосфері щастя, любові й розуміння.

За детальною інформації можна звернутися особисто за адресою, зателефонувати або надіслати лист. 

Директор центру – Дизик Алла Андріївна

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

М. Южноукраїнськ, б-в Цвіточний, 9

Yucsssdm2012@ukr.net

Тел. (05136)5-96-24, (05136) 5-51-81

Ще новини