Сім’я, родина, рід є основною опорою, «стовпами» для становлення нас, як особистості.
Пріоритетність сімейних форм виховання перед інтернатними очевидна – жоден такий заклад ніколи не зможе стати для дитини сім’єю, навіть найкращого вихователя дитина ніколи не назве мамою. Особливо жахливе становище у дитини, яка потрапляє до дитячого будинку із віку немовляти.
Ти давно мрієш подарувати любов і турботу дитині? Ми радимо прочитати, які є варіанти. Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підібрав декілька форм виховання для дитини:
Стань патронатним вихователем
Що таке патронат над дитиною? Це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатні вихователі отримають грошову допомогу (за надання послуг та утримання дітей відповідного віку і кількість) та професійну підтримку.
Що дає послуга «патронат над дитиною» самій дитині?
- Забезпечує захист її прав;
- Надає дитині та її сім’ї послуги, спрямовані на повернення дитини у сім’ю та забезпечення найкращих інтересів дитини.
Форми прийняття дитини на виховання у сім’ю:
Усиновлення – це прийняття у сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як із боку дорослих, так і з боку дітей.
Опіка та піклування – встановлюється для забезпечення виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, хвороби або позбавлення батьківських прав чи з інших причин залишилися без батьківського піклування.
Дитячий будинок сімейного типу – це прийняття за плату в родину, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, на виховання та для спільного проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно, за плату взяла з установ для дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей.
Істотні відмінності між дітьми, які виховуються в інтернатах та тими, які зростають у сім’ї, зумовлені тим, що заклад не може забезпечити найголовніше – індивідуальний підхід до дитини.
Адже, здоровий та всебічний розвиток дітей напряму залежить від умов, в яких вони зростають, а завдяки можливості жити у добробуті, безпечним та гідним життям. Дитині для її гармонійного розвитку необхідно зростати у сімейному оточенні в атмосфері щастя, любові й розуміння.
За детальною інформації можна звернутися особисто за адресою, зателефонувати або надіслати лист.
Директор центру – Дизик Алла Андріївна
Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
М. Южноукраїнськ, б-в Цвіточний, 9
Тел. (05136)5-96-24, (05136) 5-51-81
