Головна Місто Про фінансову підтримку сільгосптоваровиробників

Про фінансову підтримку сільгосптоваровиробників

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Урядом затверджено порядок використання коштів за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»

Офіційний сайт міста Южноукраїнськ повідомляє, що використання коштів затверджено за наступними напрямками:

  • розвиток садівництва,
  • розвиток виноградарства,
  • розвиток хмелярства,
  • здешевлення банківських кредитів.

Державна підтримка програми передбачає залучення 0,450 млрд. гривень.

Отримувачами бюджетних коштів є суб’єкти господарювання – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичні особи – підприємці, що провадять діяльність у галузях садівництва, виноградарства та хмелярства.

Відповідно до Порядку, державна допомога надається для компенсації витрат у розмірі:

  • до 80% – вартості садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю;
  • до 50% – за спорудження шпалери, встановлення систем краплинного зрошення, будівництво об’єктів галузевої інфраструктури та придбання технологічних ліній;
  • 30% – за придбання техніки і обладнання, в тому числі й іноземного виробництва. Перелік техніки затверджується наказом Мінекономіки.

Суб’єкти господарювання, які хочуть взяти участь у програмі, мають звернутися до обласної комісії або комісії Мінекономіки (у відповідності до напрямку державної підтримки) й подати визначений Порядком перелік документів.

Часткове відшкодування зможуть отримати також ті суб’єкти господарювання, які у 2019-2020 роках понесли витрати у цій галузі.

Бюджетні кошти не надаються суб’єктам господарювання, яких визнано банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство, які перебувають у процесі реорганізації чи ліквідації або мають прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справляння яких покладено на ДПС.

Також радимо ознайомитися детальніше із Постановами
“Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства”;
“Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів”

Також, постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2021 № 189 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

Компенсація надається суб’єктам господарювання агропромислового комплексу – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям, які:

  • не мають порушених справ про банкрутство, яких не визнано банкрутами, що не перебувають на стадії ліквідації;
  • не мають на перше число місяця, в якому буде прийматися рішення щодо здійснення виплат, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справленням яких покладено на органи ДПС.

Компенсація надається за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами у розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів. (Довідково: станом на 01 січня п.р. облікова ставка НБУ становить 6,0 %, з 05 березня п.р. – 6,5 %).

Компенсація не надається позичальникам за укладеними кредитними договорами, відсотки за користування якими здешевлюються за рахунок коштів, передбачених для інших державних та регіональних програм.

Детальну інформацію щодо участі в програмах державної підтримки можна одержати безпосередньо в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за адресою:
м. Миколаїв, вул. Спаська, 1, каб. 23 або за телефоном: (0512) 37 74 02.

Ще новини