Головна Новини Президент підписав Закон про референдум

Президент підписав Закон про референдум

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Зеленський підписав закон «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» № 1135-ІХ, який 26 січня 2021 року прийняли народні депутати.

Як зазначено на президентському порталі, активну участь у розробці проєкту закону брали представники громадських організацій та академічної спільноти.

Закон передбачає, що тепер громадяни України зможуть вирішувати на референдумі цілу низку питань.

Ці рішення можуть стосуватися зміни території України, за умови збереження територіальної цілісності держави та припинення дії законів. Зокрема, завдяки референдуму можна буде вносити зміни до деяких розділів Конституції.

Предметом референдуму не можуть бути питання, що стосуються скасування прав людини, суперечать Конституції України та принципів міжнародного права, спрямовані на ліквідацію незалежності України або порушення державного суверенітету. До того ж не можуть виноситися на референдум питання податків, бюджету та амністії.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Що до самої організації такого референдуму, то він не може проводитися одночасно з виборами, а виноситися буде лише одне питання.

Важливо! Прийняте на всеукраїнському референдумі рішення можна буде змінити не раніше, ніж через три роки після референдуму, а референдум з питань, що раніше не були підтримані під час такого голосування, може бути проведено не раніше як через рік.

Всеукраїнський референдум може призначатися президентом, Верховною Радою або за народною ініціативою.

«Важливо розуміти, що референдум не підмінятиме роботу Верховної Ради. Це справа Парламенту – приймати закони та врегульовувати суспільні відносини. Але громадяни матимуть інструмент впливу на державу як таку – щоб державні регуляції не йшли проти інтересів народу як єдиного джерела влади та суверенітету», – зазначив заступник Міністра юстиції  Олександр Банчук.

Нагадаємо, прийняття цього закону було одним з пунктів президентської програми. 

Ще новини