Головна Україна Кабмін затвердив правила проведення місцевих виборів

Кабмін затвердив правила проведення місцевих виборів

Автор ЮжБудНьюз

Уряд затвердив порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів.

Відповідне рішення міністри прийняли на позачерговому засіданні, повідомляє прес-служба Кабміну.

Документ, зокрема, передбачає: буде проводитися опитування про наявність симптомів респіраторних захворювань і температурний скринінг всім особам, які заходять в приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.

На вході в приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування повинні знаходитися антисептики для рук. Також повинні бути обладнані місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.

«У приміщеннях буде нанесена розмітка, яка вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра. Потоки виборців, на вхід і на вихід, повинні бути розділені. Крім того, рекомендується в приміщенні одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів», – додали в Кабміні.

Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчою комісією повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не допускається.

Члени виборчої комісії повинні сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

Протирання дверних ручок, поручнів, сидінь і т.д. дезінфікуючими засобами потрібно проводити не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення – не рідше одного разу на 4 години. Зазначається, що обробляти окремі частини виборчих скриньок можна, але потрібно не допустити потрапляння речовини і засобів дезінфекції всередину виборчої урни.

«Виборці повинні дотримуватися протиепідемічних заходів: обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом в приміщення, перебувати в респіраторі або захисній масці. При цьому члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи», – йдеться в повідомленні.

Рекомендовано не брати дітей на виборчі дільниці. І користуватися особистої ручкою.

Виборці, які знаходяться на самоізоляції, можуть проголосувати за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20:00 останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції).

В день голосування таких виборців необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, що підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, що забезпечують голосування за місцем перебування, повинні бути в масках, рукавичках, захисних щитках. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.

Слід зазначити, що засоби захисту повинні мати всі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.

У разі виявлення COVID-19 у одного з членів виборчої комісії, всі інші члени виборчої комісії можуть продовжувати виконувати свої функції при відсутності симптомів респіраторних захворювань. При наявності контакту з хворим без застосуванням засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію в порядку, встановленому законодавством.

«До роботи на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським рекомендується не пізніше ніж за 72 години до дня виборів пройти тестування на наявність COVID-19 методом ПЛР», – йдеться в повідомленні уряду.

Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування в приміщенні виборчої комісії проводиться заключна дезінфекція.

Також прийнятим документом доповнюється перелік осіб, яким дозволяється в’їзд на територію України на час дії карантину: офіційними спостерігачами від іноземних держав і міжнародних організацій, які будуть вести спостереження за ходом виборчого процесу відповідних виборів.

Нагадаємо, місцеві вибори призначені на 25 жовтня поточного року.

Ще новини