Головна Новини Працедавців штрафуватимуть за дискримінацію у вакансіях

Працедавців штрафуватимуть за дискримінацію у вакансіях

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

В Україні з 8 січня 2022 року набирає чинності Законопроєкт, згідно з яким із працедавців стягуватимуть штрафи, якщо вони вказуватимуть у вакансіях стать працівників, вік та інші дискримінаційні формулювання.

Наприклад: «На роботу запрошуються чоловіки» або «На вакансію розглядаються жінки віком 25-35 років» тощо.

Зокрема, в рекламі про вакансії (прийняття на роботу) забороняється:

  • зазначати вік кандидатів;
  • пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися винятково особами певної статі;
  • висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися винятково особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Хто буде перевіряти та штрафувати роботодавців?

Перевіряти й штрафувати роботодавців буде Державна служба України з питань праці. Але поскаржитися на дискримінацію може будь-яка людина, яка побачила оголошення про працевлаштування, вякому є ознаки дискримінації за статтю. Також поскаржитися можна у тому випадку, якщо людині відмовили у працевлаштуванні через її стать або за іншими дискримінаційними ознаками.

Але, якщо нормативно-правовими актами встановлена заборона про використання жіночої праці на певній роботі, роботодавець має повне право вказати у відповідних оголошеннях (вакансії) інформацію про те, що йому необхідні лише чоловіки. У цьому випадку з роботодавця не повинні стягуватися штрафи, передбачені Законом.

Процедура накладення штрафу виглядає таким чином:

  • проводиться розгляд справи, дослідження матеріалів та вирішення питання щодо наявності підстав для накладення штрафу;
  • за результатами проведених дій складається акт перевірки;
  • на підставі акта перевірки оформлюється розпорядчий документ про накладення штрафу і направляється рекламодавцю;
  • у п’ятнадцятиденний строк з для отримання розпорядчого документа рекламодавець має сплатити суму штрафу в державний бюджет за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб — підприємців на рахунки, відкриті в органах Держказначейства;
  • якщо рекламодавець не погоджується з накладеним штрафом, він має право звернутися до відповідного центрального органу виконавчої влади або до суду щодо оскарження розпорядчого документа;
  • якщо ж у встановлений термін сума штрафу не була сплачена, а розпорядчий документ не був оскаржений (або в судовому порядку залишений у силі), сума штрафу стягується в судовому порядку.

Який розмір штрафу?

Для роботодавців передбачений штраф у десятикратному розмірі від мінімальної зарплати в Україні на момент скоєння порушення. На сьогодні вона складає 6 500 грн, тобто роботодавець повинен сплатити штраф у розмірі 65 000 грн. І це лише за одне виявлене порушення. Штрафи будуть стягуватися за кожне порушення, про яке стане відомо Державній службі України з питань праці.

Відповідальність за порушення розподілу оголошень (реклама) на вакансії встановлюється Законом № 270/96-ВР відповідно до частини 3 статті 24-1.

Що чекає на роботодавця, якщо він не сплатив штраф або повторно вчинив порушення?

У випадку, якщо роботодавець не сплачує штраф у 15-денний термін та не оскаржує документ, Держпраці може звернутися до суду для примусового стягнення штрафу. У такому випадку до розміру штрафу додаються ще судові витрати (у тому разі, якщо роботодавець програє у суді). За повторні порушення Закону передбачені ті ж самі штрафи, що й за перше порушення.

Тож до 8 січня 2022 року у вас є можливість змінити формулювання у своїх вакансіях.

Ще новини