14 жовтня є особливим днем для українців, він відзначається одразу трьома святами.
- Наймолодше з цих свят – День захисників та захисниць України. Воно було затверджене у 2019 році, цей день є офіційним вихідним.
- А от свято Покрови Пресвятої Богородиці – є дуже старовинним і встановлене на честь явлення Пресвятої Богородиці у 910 році у Константинопольському Влахернському храмі (де зберігалася риза Пресвятої Діви Марії, її головний покров і частина поясу)
- 14 жовтня також було проголошено Днем Козацтва. Враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні державності, свято було встановлено Указом Президента України від 07.08.1999
Тож що це за свята та як вони пов’язані між собою читайте далі…
Свято Покрови Пресвятої Богородиці
Свято Покрови – християнське свято має свою легенду, що пов’язана з візантійськими подіями 10 сторіччя. Столицю тримали в облозі вороги та святий подвижник Андрій Юродивий побачив у небі над містом Матір Божу. Вона почала молитися, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором). Після цього війська противника відступили, а Константинополь було врятовано.
Тож цей день нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері.
Взагалі Свято Покрови Богородиціє одним із найбільш шанованих свят України. На Свято Покрови Пресвятої Богородиці, як в одне з найбільших релігійних свят віряни ходять до церкви і як і на багато релігійні свята, на покрову існують заборони. Так, у цей день потрібно відмовитися будь-якої брудної роботи.
Предки вірили, що свято приносить з собою мир, любов і довіру, тому в цей день можна помітити велику кількість весіль.
День Українського козацтва
Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Козак в українській культурі – звитяжний воїн, захисник Вітчизни.
Зародилося козацтво на наших землях у XV ст.
Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови, адже козаки вважали Богоматір своєю заступницею.
На Січі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою, зображення Богоматері було на хоругвах, під якими козаки виступили у походи. І до речі, саме у цей день, збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з військовими планами.
День захисників та захисниць України
В Україні вшанування війська на Покрову — це історична традиція.
З 2015 року це свято є неробочим днем, а з серпня 2021 року свято було перейменоване на День захисників та захисниць України.
Цього дня слід вшановувати українських героїв та героїнь: тих, хто захищав нас та територіальну цілісність України. Свято символізує зв’язок усіх поколінь захисників нашої країни.
Редакція “Южбудньюз” бажає нашим захисникам здоров’я, незгасимої енергії та покровительства Пресвятої Богородиці!
А нам усім мирного неба над головою!
Читате також: Cвята жовтня