Головна Україна Потрійне свято: ПОКРОВА, ДЕНЬ ЗАХИСНИКА та КОЗАЦТВА

Потрійне свято: ПОКРОВА, ДЕНЬ ЗАХИСНИКА та КОЗАЦТВА

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

14 жовтня є особливим днем для українців, він відзначається одразу трьома святами. 

  • Наймолодше з цих свят – День захисників та захисниць України. Воно було затверджене у 2019 році, цей день є офіційним вихідним.
  • А от свято Покрови Пресвятої Богородиці – є дуже старовинним і встановлене на честь явлення Пресвятої Богородиці у 910 році у Константинопольському Влахернському храмі (де зберігалася риза Пресвятої Діви Марії, її головний покров і частина поясу)
  • 14 жовтня також було проголошено Днем Козацтва. Враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні державності, свято було встановлено Указом Президента України від 07.08.1999

Тож що це за свята та як вони пов’язані між собою читайте далі…

Свято Покрови Пресвятої Богородиці
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
14 жовтня, щороку  православні та греко-католики святкують день Покрови

Свято Покрови – християнське свято має свою легенду, що пов’язана з візантійськими подіями 10 сторіччя. Столицю тримали в облозі вороги та святий подвижник Андрій Юродивий побачив у небі над містом Матір Божу. Вона почала молитися, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором). Після цього війська противника відступили, а Константинополь було врятовано.

Тож цей день нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері.

Взагалі Свято Покрови Богородиціє одним із найбільш шанованих свят України.  На Свято Покрови Пресвятої Богородиці, як в одне з найбільших релігійних свят віряни ходять до церкви і як і на багато релігійні свята, на покрову існують заборони. Так, у цей день потрібно відмовитися будь-якої брудної роботи. 

Предки вірили, що свято приносить з собою мир, любов і довіру, тому в цей день можна помітити велику кількість весіль.

День Українського козацтва
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Козак – це вільна людина, незалежний озброєний воїн

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків.  Козак в українській культурі – звитяжний воїн, захисник Вітчизни.
Зародилося козацтво на наших землях у XV ст. 

Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови, адже козаки вважали Богоматір своєю заступницею.

На Січі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою, зображення Богоматері було на хоругвах, під якими козаки виступили у походи. І до речі, саме у цей день, збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з військовими планами.

День захисників та захисниць України
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

В Україні вшанування війська на Покрову — це історична традиція.

З 2015 року це свято є неробочим днем, а з серпня 2021 року свято було перейменоване на День захисників та захисниць України.

Цього дня слід вшановувати українських героїв та героїнь: тих, хто захищав нас та територіальну цілісність України. Свято символізує зв’язок усіх поколінь захисників нашої країни.

Редакція “Южбудньюз” бажає нашим захисникам здоров’я, незгасимої енергії та покровительства Пресвятої Богородиці!
А нам усім мирного неба над головою! 

Читате також: Cвята жовтня

Ще новини