Головна Україна Забезпечення дітей з особливими освітніми потребами: миколаївці долучились до обговорення змін у постанові Кабміну

Забезпечення дітей з особливими освітніми потребами: миколаївці долучились до обговорення змін у постанові Кабміну

Автор ЮжБудНьюз

Міністерство соціальної політики через КМУ затвердило постанову від 01.06.2020року № 586 про особливості зарахування дітей з особливими освітніми потребами (ООП) у заклади з цілодобовим перебуванням, передбачило там нову складну систему зарахування (в першій редакції).

Оприлюднена постанова вступила в дію за 10 днів до початку навчального року. Батьки опинилися в тій ситуації, що потрібно було пройти за 10 днів, разом з дітьми, процедуру зарахування не на навчання у спецзаклади, а на цілодобове перебування.

У мережі Інтернет батьки дітей з ООП обговорюють Петицію до КМУ “Захист прав дітей та батьків з ООП” про внесення змін до постанови КМУ – оформлення документів для зарахування до спеціальних навчальних закладів, де навчаються та цілодобово перебувають діти.

Питання також обговорили в студії Українське радіо: Миколаїв.

“Ми отримали величезну кількість скарг, – група депутатів, яка займається проблемою навчання дітей з особливими освітніми потребами, – ми відразу відреагували. У нас декілька зустрічей було з міністром освіти, міністром соцполітики і прем’єром. Ми відстоювали те, що нам, дійсно, потрібен моніторинг на рівні країни всіх дітей з ООП і держава повинна контролювати ситуацію: в яких ситуаціях, і по яких причинах дітей залишають у спецзакладах освіти на цілодобове перебування”, – розповіла народна депутатка України Юлія Гришина.

Прописаний постановою новий порядок оформлення, за словами батьків, занадто складний, занадто обтяжливий.

“На сьогодні вже прийнято рішення КМУ про внесення певних змін до постанови, відтермінування її на рік, і протягом року ми ще будемо активно доопрацьовувати цю процедуру, щоб вона була, знову ж кажу, зрозуміла й адекватна”, – сказала Юлія Гришина.

Батьки дітей з певними видами нозології змушені везти дітей до інших регіонів, в інші міста. Це пов’язано з тим, що в Україні відсутня відповідна мережа, аби кожна дитина за місцем проживання мала змогу отримати соціальну послугу із задоволення особливих потреб навчання і лікування.

Ще новини