Головна Місто Поради до ремонту: як підібрати потрібний колір фарби

Поради до ремонту: як підібрати потрібний колір фарби

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Як колерувати фарбу — в наш час повинен знати будь-який господар, який хоча б час від часу займається ремонтно-будівельними роботами у себе вдома.

Раніше, ще за часи СРСР фарби випускалися в декількох колірних рішеннях. Таким чином потрібний відтінок досягався шляхом змішування основних панелей.
Сучасні кольорові системи дозволяють пом’якшити колір або, зробити його насиченим, загалом, досягти будь-якого бажаного результату.

Послуга машинного замішування фарби

Нові технології дозволяють підбирати колір за допомогою комп’ютерних програм. Від покупця потрібно лише вказати відтінок в каталозі. 

Комп’ютер підрахує пропорційне співвідношення «інгредієнтів» для отримання потрібного кольору і видасть готову масу в одиничному екземплярі. Отримання бажаного кольору досягається завдяки дозатору, вбудованому в машину. Перевагою машинного способу є те, що навіть у разі нестачі однієї упаковки, повторити попередній успіх можна шляхом повторного замішування складових.

Звичайно, механічний варіант має ряд недоліків, які можуть схилити вас до небажання використовувати цей дорогий метод. Звертатися в магазин, де надається послуга машинного замішування фарби, краще в денні години, так ви зможете більш точно визначитися з відтінком. Штучне освітлення робить холодні кольори темніше, а теплі – світліше. Ще одна особливість – на невеликій ділянці сприйняття палітри інше в порівнянні з великими площами. Крім того, досягти 10-відсоткової точності в змішуванні кольорів неможливо, цей недолік може бути помітний під певним кутом освітлення. Ось чому багато хто воліє самостійно змішувати фарбу.

 Ручна колеровка

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Практикуючи ручну колеровку, ви економите гроші. Не представляє труднощів створити потрібний колір світлого відтінку, складніше впоратися з темними тонами. Зробити масу, повністю відповідну попередньому “замісу” неможливо, тому перед початком слід підрахувати, яку кількість матеріалу потрібно придбати за один раз і відразу ж його використовувати. Допоможе визначитися з покупкою витрата фарби, який вказується на етикетці. Виміряйте площу, що підлягає фарбуванню, і помножте це число на середню витрату матеріалу. До отриманої цифри додайте 10% – запастися надлишком не завадить. Змішувати фарбу потрібно в одній тарі, в чому і полягає вся складність процесу. Оздоблення стін просторих кімнат вимагає використання великого обсягу матеріалу, який не поміститься звичайному відрі.

Колеровка фарби не терпить різних виробників основи й колеровочного пігменту. Вимагайте від продавця підбору матеріалів одного виробника. Будівельники радять купувати кольори, упаковані в тюбики, оснащені вузькими шийками. Така тара в процесі змішування дозволить точніше витримати потрібну дозу речовини. Для колеровки ідеально підходить високоякісний білосніжний склад, що дозволяє змінити основну фарбу до потрібного забарвлення. Бруднуватий пігмент, наприклад, бежевого і пісочного відтінку, не дасть домогтися необхідного результату.

Важлива особливість, яку потрібно врахувати, закуповуючи фарбу-основу, стежте, щоб матеріал призначався для вибраного типу ремонтних робіт. Так, якщо фарбуватися буде стеля, на банці повинна бути вказана відповідна поверхня для обробки.

Етапи робіт

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
  • Запасіться достатньою кількістю місткостей — банками зі скла, якщо площа фарбування велика, знадобляться тази. Вся тара повинна бути вимита і просушена. Не допускається наявність пилу на руках, місткості або кистях.
  • В одну з невеликих заготовлених тар налийте барвник, запишіть на папері відміряний об’єм. У суміш капніть кілька крапель колера і знову зафіксуйте дані. Ретельно перемішайте вміст дерев’яною паличкою. Коли консистенція придбала однорідність, можна переходити до наступного етапу.
  • Поступово додаючи колер, ви зможете отримати бажаний тон.
  • Саме час нанести один шар розчину на ділянку тієї площини, яку планується пофарбувати. Спочатку краще потренуватися на невеликому квадраті величиною 40х40.
  • Як лягає фарба можна судити після перших діб після фарбування, коли конструкція просохне. Кінцева оцінка дається при денному освітленні. Практика показує, що на стіні палітра набуває більш яскравий відтінок, ніж був заявлений в банку.
  • Якщо тон, в який пофарбована стіна приміщення, вас влаштовує, можете зробити колеровку фарби з розрахунку на весь її обсяг. При підрахунку співвідношень, від розрахункової чисельності кольору віднімають п’яту частину.

Припустимо, необхідно отримати відтінок, близький до кольору «морська хвиля». Відповідно, біла фарба змішується з зеленим і синім кольором. Для нашого зразка до 100 мл фарби додаємо 5 крапель синього колеровочного матеріалу і 2 краплі зеленого. Цей колір нас влаштовує, тому розраховуючи колер на весь обсяг водоемульсіонкі, отримуємо: на 1 л фарби – 45 крапель синьою і 16 крапель зеленої суміші.

Види фарб

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Фарба-основа буває декількох видів, один з яких відрізняється від іншого вмістом у ньому полімерів. Найбільшим попит мають акрилові засоби. Додавання латексу робить речовину стійким до впливу вологи. Пофарбувавши площину в акриловий склад, можна приховати невеликі нерівності пофарбованої конструкції. Акрил прекрасно лягає на більшість покриттів — деревину, метал, бетон, пластик, навіть скло. Виріб не пахне і сохне в стислі терміни.

У продажу також можна побачити фарбу на силіконовій основі. Її висока вартість пояснюється властивостями паропроникності та можливістю застосування на зволожених поверхнях.

Сукупність водної емульсії й рідкого скла утворює силікатну водоемульсійну фарбу. Завдяки здатності поглинати вологу і віддавати її при зниженому рівні вологості в приміщенні, матеріал використовують для проведення робіт на вулиці. Однак є одне але — не рекомендується фарбувати силікатною речовиною ванну кімнату, постійно підвищений рівень вологості загрожує зміною кольору.

 Несхожа на інші фарби мінеральна “водоемульсіонка”, вона часто складається з цементу. Саме тому фарба застосовується для покриття бетонних конструкцій, тиньки. Коли обробка підсохне — їй не страшні літня спека, волога, хімічні реагенти.

Вибір фарб

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Не бажаєте потрапити в халепу — остерігайтеся дешевого продукту, вибирайте перевірені фабрики. Як би не було велике бажання підтримати вітчизняного виробника, імпортні аналоги все ж більше відповідають міжнародним вимогам.

Деякі прийшовши в магазин і бачачи приємні оку відтінки кольору, забувають про те, який колір їх спочатку цікавив. Перед вами стоїть завдання підібрати відповідний для вашого інтер’єру колір. Наприклад, на тлі меблів класичного типу дивно виглядають стіни, оздоблені в яскраві тони, тому віддавайте перевагу пастелі.

Підготовка поверхні для фарбування

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Також важливо правильно підготувати поверхню для обробки фарбою. Позбавтеся за допомогою шпателя від старого шару обробки. Крейдяна побілка змивається під бетон. Буває, що стара водоемульсіонка настільки добре зчеплена з виробом, що видалити її всю не вдається. В такому випадку досить пройтися по покриттю зволоженою ганчірочкою і залишити до повного висихання.

Неідеальну поверхню слід зашпаклювати, а  плями, що проявилися зафарбувати олійною фарбою, схожою за кольором на ту, що вийшла в результаті колеровки. Подальша грунтовка забезпечить достатній рівень сухості, що зменшить витрату матеріалів. Водоемульсійну фарбу можна наносити спеціальним малярським валиком, за бажанням можна використовувати пензлик.

Джерело: Україна будівельна

Читайте також: Історія одного ОСББ – фото

Ще новини