Головна Освіта Поради батькам. Як навчити дитину читати швидко та правильно?

Поради батькам. Як навчити дитину читати швидко та правильно?

Автор ЮжБудНьюз

Процес підготовки до школи дуже важкий. Коли малюк вже досить підріс і готується йти в школу, перед кожним з батьків стоїть нове завдання, як підготувати дитину до шкільного етапу життя. Зараз йдучи у 1 клас потрібно вміти читати та писати, знати букви та звуки. Для цього є спеціальні гуртки дошкільної освіти та підготовка до школи. Для кожного з батьків важливо навчити дитину добре читати. З огляду на нормативи, вже у 4 класі дитина повинна читати досить швидко, понад 180 слів за хвилину. Але, як правильно це зробити, щоб дитина не тільки швидко читала, але змогла зрозуміти про що йде мова в тексті, і, зуміла його переказати.

Методика 1

Для дитини необхідно виробити певну техніку, сформувати у малюка інтерес до читання, завдяки чому він зможе швидко освоїти читання. Краще вибирати книги на ті теми, які цікаві дитині. Важливим заняттям є розвиток дрібної моторики, щоб підготувати пальчики дитини для подальшого письма. Сьогодні існує безліч методик, спрямованих на розвиток дрібної моторики.

Методика 2

Багато батьків упевнені в тому, що якщо на дитину тиснути та змушувати багато і довго читати, то він навчиться це робити якомога швидше. Однак такими методиками ви лише можете відбити у маленької людини бажання навчатися читати.

Тренування

Для того, щоб відпрацьовувати навички, можна періодично додавати дитині по 30 слів. Наприклад, для тих, хто читає 30 слів, можна ставити завдання прочитати 60 слів за хвилину, перечитуючи уривок, поки дитина не вкладеться в цей відрізок часу. Також доброю вправою стане читання з переказом. Якщо малюк читає дуже погано, тоді читати можуть батьки, а дитина повинна переказати. Дітям, які читають понад 30 слів за хвилину можна давати завдання «Хвиля». Нехай дитина прочитає кілька пропозицій як зазвичай. Потім переверніть книгу на 90 градусів, потім на 180 стосовно нього.

Джерело

Ще новини