Головна Будівництво Понад 10 років в ЗОШ №4 проблеми з опаленням. Чи буде цьому край?

Понад 10 років в ЗОШ №4 проблеми з опаленням. Чи буде цьому край?

Автор Виталия

До нас звернулися батьки школи №4 м.Южноукраїнська. Вони вважають, що в закладі занизька температура.

Ми постаралися розібратися в цій ситуації. Це справжня детективна п’єса!

Дія І (зав’язка)

Насамперед ми зателефонували до директора школи .

Коноплянникова Катерина Володимирівна підтвердила, що ця проблема з температурним режимом дійсно існує, і вже давно. Додала, що адміністрація роками звертається до управління освіти міста, і вже таких звернень, актів відвідувань комісій накопичилося чимало.

Зі слів Катерини Володимирівни проблема має декілька аспектів. Це і сама система опалення (відсутність окремої теплотраси) й тепловтрати – старі вікна не втримують температуру, тощо.

Дія ІІ (розвиток дії)

Наступний наш дзвінок був до головного інженера ТВКГ.

Андрій Олександрович розповів, що така ситуація виникла перш за все через те, що ЮЗШ №4 підключена до тепломережі ближнього будинку. Таким чином нормально не гріє ані в школі, ані в останніх парадних будинку, адже це завелике навантаження.
Також головний інженер розповів, що наразі відбувається капітальне будівництво окремої теплотраси до четвертої школи, і це має поставити крапку в цій історії.

Дія ІІІ (кульмінація)

Будинок про який йшлося знаходиться за адресою пр-т Незалежності, 18. 
Тож далі ми зв’язалися із головою ОСББ Ігорем Борисовичем.

Южбудньюз: Ігор Борисович, до нас в редакцію звернулися батьки з сусідньої до вашого будинку школи, вони скаржаться, що в цьому році в закладі особливо холодно. Деякі батьки роблять припущення, що ви якимось чином «підкручуєте» тепло.

Голова ОСББ «Незалежності 18»: Це абсолютно не відповідає дійсності! В нас немає власної котельні у підвалі (сміється).

Проблема у недостатньому тиску. Сама по собі температура води відповідає усім нормам, але конструктивно тепломережею непередбачено обігрів школи. Коли будинок здавався – це кінцева нитка була. Тут немає транзитного трубопроводу. Їх (школу – ред.) доєднали тимчасово, як звичайний стояк. Але ж там батарей може й більше ніж у домі! Це як в одну розетку під’єднати два потужні джерела – не потягне! Мережева температура хороша, а тиску не вистачає для нормальної циркуляції.

Тож страждаємо разом – і будинок, і школа. Навіть ми більше, адже у школі є трифазний живильний насос.

Те що вони кажуть, що саме в цьому році особливо холодно, то це в них якісь тепловтрати. Це робота їх сантехніка перевірити, що там…може де пробки, може «завоздушено»…

Южбудньюз: Ви кажете «доєднали школу до будинку тимчасово», а це коли сталося?
Голова ОСББ «Незалежності 18»: Більш ніж десять років потому…

Южбудньюз: Чи стане розв’язанням проблеми будівництво окремої теплотраси, яке зараз ведеться?

Голова ОСББ «Незалежності 18»: Звичайно. Я цього довго домагався і ось нарешті взимку будівництво розпочалося. Львівською компанією було виграно тендер на реалізацію цього проєкту і перед Новим роком вони стали до роботи. Нам обіцяють що за місяць  теплотрасу буде введено в експлуатацію.

Южбудньюз: Прикро, що будівництво розпочалося тільки-но, коли вже холоди.
Голова ОСББ «Незалежності 18»: Це все бюрократія. Рішення по цьому питанню було прийнято сесією ще навесні.
Ми ж це тримали на контролі, домагалися проєкту. Все це завдяки ОСББ, раніше нікому до цього діла не було.
Але ж майже три місяці проєкт був тільки на експертизі у Миколаєві! Потім тендер, потім виділення грошей …Звичайно було б чудово якби це все швидше вирішувалося, якби до зими все було б зроблено…

Дія остання (відкритий фінал)

Наостанок, ми вирішили поговорити з начальником Управління будівництва. Адже саме це управління відповідає за тендер, та й за все що пов’язано із самим будівництвом. Хотілось би почути підтвердження, що роботи будуть дійсно виконані за місяць і таким чином проблема знята. А також пояснення чому початок робіт затягнули майже до кінця року…Але, на жаль Управління будівництва, не пішло на контакт й не побажало спілкуватися.
І все ж таки ми опублікуємо нашу хоча і коротеньку, але красномовну розмову.

«Южбудньюз»: Добрий день! Вас турбує «Южбудньюз».  Я розмовляю з Іриною Богданівною?
Приставська І.Б.: Так.

«Южбудньюз»: Хотілось би почути ваш коментар щодо будівництва теплотраси до ЗОШ №4.
Справа в тім що до нас звертаються батьки, скаржаться на невідповідний температурний режим у навчальному закладі. Дехто пов’язує це з будівництвом, ви не могли б спростувати чи підтвердити це?
Приставська І.Б.: Це вважають батьки? Вони там що всі інженера поголовно, хтось з них бачив проєкт?

«Южбудньюз»: Батьки міряють температуру приміщення. Стверджують, що там 16 градусів, що не є нормою. Приставська І.Б.: Дайте офіційний запит – вам дадуть офіційну відповідь. Все.

«Южбудньюз»: Ви хоча б можете зорієнтувати батьків коли їм чекати на закінчення будівництва теплотраси?Приставська І.Б.: (поклала слухавку)

Тож як вважаєте, шановні читачі, робити запит?

Ще новини