Головна Україна Подорожуємо Україною. Карпатський біосферний заповідник “Чорна гора” і “Юлівська гора”

Подорожуємо Україною. Карпатський біосферний заповідник “Чорна гора” і “Юлівська гора”

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Сьогодні разом з порталом Українські Карпати продовжуємо мандрувати Україною по  Карпатським заповідникам, а саме: ботанічні заказники державного значення “Чорна гора” і “Юлівська гора”, які є частинами Карпатського біосферного заповідника. 

Карпатський біосферний заповідник володіє значною біогеографічна та ландшафтною репрезентативністю, що та обумовлює широкий спектр біотопів на його території.

Також радимо ознайомитись зі статтями про

Ботанічний заказник “Чорна гора”  

Розташований у Виноградівському районі Закарпатської області, між м. Виноградовом і с. Мала Копаня. Площа 823 га. У межах заказника розташована однойменна гора, вулканічний останець — Чорна Гора (565 м). Гора належить до так званих острівних гір, тобто вона не є частиною жодного гірського хребта чи масиву (деякі джерела відносять гору до Вигорлат-Гутинського вулканічного пасма).

З трьох боків Чорна Гора оточена рівниною (Закарпатська низовина), і лише її північні схили переходять у пологе горбкувате підвищення, яке простягаються на північний схід до масиву Тупий. Уздовж східних схилів гори протікає р. Тиса, яка в декількох місцях утворила високі скелясті урвища. Геологічну основу утворюють андезити, ліпарити, туфи, які місцями виходять на поверхню у вигляді стрімчакових скель. На цих вулканічних породах сформувалися буроземні грунти різної потужності. У флористичному відношенні особливо цікаві осередки степових, скельних та середземноморських фітоценозів на крутих південних схилах.

Тут ростуть рідкісні для Українських Карпат види — вишня степова, жостір проносний, клокичка периста, зіновать австрійська, ковила найкрасивіша, гадюча цибулька гроноподібна, кукурудзка чубата, костриця борозниста, перлівка трансільванська, півники угорські та інші. Загалом на території заказника зростає близько 400 видів вищих рослин. Для фауни Чорної Гори характерна наявність специфічних теплолюбних видів, зокрема безхребетних. У 1997 р. увійшов до складу Карпатського біосферного заповідника.

Ботанічний заказник “Юлівська гора”

фото: гугл пошук

Найменший за площею масив Карпатського заповідника, розташований в долині р. Тиса на південно-західних відрогах Гутинського масиву (частина Вигорлат-Гутинського хребта) і обмежений на сході державним кордоном з Румунією. Заказник має площу 176 га. Розміщення у місцевості з найтеплішим кліматом в Українських Карпатах віграло значну роль у формуванні рослинного покриву.

Широко поширені діброви зі скельного дуба, дубово-букові ліси, дуба Далешампа. Також зростають унікальні для України масиви липи сріблястої. Заказник є єдиним в Україні природним місцем зростання дуба бургундського. У трав’яному покриві переважають лісостепові види. У 1997 р. він увійшов до складу Карпатського біосферного заповідника.

2 коментарі
0

Ще новини

2 коментарі

Подорожуємо Україною. Карпатський біосферний заповідник | YuzhBudNews 12.04.2021 15:25 - 15:25

[…] Гора” і “Юлівська Гора”. Про останні ми читайте в наступних статтях […]

Відновили рух поїздів до Закарпаття | YuzhBudNews 17.04.2021 13:54 - 13:54

[…] Подорожуємо Україною. Карпатський біосферний заповідник“Чорноморський біосферний заповідник”“Асканія Нова”“Єланецький степ і Узбережжя Святослава”“Бузький Гард”“Дунайський біосферний заповідник”“Медобори”Заповідник «Горгани»“Канівський природний заповідник”Карпатський біосферний заповідник “Чорна гора” і “Юлівська гора” […]

Коментування закрито