Головна МістоЗаходи Поблизу Южно-Української АЕС планують побудувати цифрову енергетичну станцію. Які перспективи та переваги чекають на АЕС в майбутньому?

Поблизу Южно-Української АЕС планують побудувати цифрову енергетичну станцію. Які перспективи та переваги чекають на АЕС в майбутньому?

Автор Anna
ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Недалеко від Южно-Української АЕС мають намір побудувати цифрову енергетичну станцію з перспективною потужністю 100 МВт, яка дасть змогу перетворювати надлишкову базову електричну енергію атомної станції в цифрову (криптовалюту).

Про це повідомив офіційний сайт Южно-Української АЕС

Презентація проєкту будівництва відбувалась 28 вересня у Палаці культури «Енергетик». Власник компанії Hotmine представив демонстраційний макет цифрової енергетичної станції потужністю 0,5 кВт, як прообраз майбутньої промислової ЦЕС. Захід відбувся за участі керівництва Южно-Української АЕС, Миколаївської облдержадміністрації, Южноукраїнської ОТГ Вознесенського району.

Макет цифрової енергетичної станції потужністю 0,5 кВт

Зведення цифрової енергетичної станції передбачено у рамках Меморандуму про співпрацю між ТОВ «Спецхеш» та ДП НАЕК «Енергоатом».

ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Фото з офіційного сайту Южно-Української АЕС

“Стратегія реалізації проекту передбачає будівництво пілотної цифрової енергетичної станції (ЦЕС) потужністю 1 МВт із подальшим її нарощуванням до 100 МВт. ЦЕС являтиме собою декілька морських контейнерів, у яких розмістять цифрові трансформатори. Це демонстраційна модель потужністю 0,5 кВт, яка трансформує електроенергію у віртуальні активи. Через цифровий трансформатор ми пропускаємо певний обсяг електроенергії та отримуємо на виході біткоїни або інші віртуальні активи”, – пояснив Слободенюк.

За словами заступника генерального директора ЮУАЕС з капітального будівництва Юрія Фоміна, компанія НАЕК «Енергоатом» вже розпочала впровадження новітніх цифрових технологій. На Рівненській АЕС та Запорізькій АЕС зроблено практичні кроки та розробляються проєкти, реалізація яких дасть можливість знижувати потужність, що передаватиметься ЦЕС. 

Крім того, як пояснив засновник компанії, ЦЕС буде децентралізованою, тобто в неї може інвестувати кошти будь-яка фізособа.

ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Фото з офіційного сайту Южно-Української АЕС

«Поки що наше підприємство та Запорізька АЕС виступають у ролі спостерігачів. Першочерговими та капіталомісткими для Южно-Української АЕС нині є проєкти добудови Ташлицької ГАЕС та бризкальних басейнів. Впевнений, що відразу після реалізації цих проєктів, ми перейдемо до впровадження на нашому майданчику Цифрової енергетичної станції. Мені приємно і корисно бути присутнім на цій презентації, адже ми розуміємо важливість впровадження сучасних технологій на нашому підприємстві. Це дасть нам можливість вирішити чимало питань, в тому числі регулювання та несення потужностей», – зазначив Юрій Фомін.

Згідно з попередніми розрахунками, початкова сума інвестицій на людину може бути на рівні $800-1200, прибутковість станції становитиме 20-30% на умовах співпраці щонайменше три роки.

Ще новини