Головна Енергетика По завершенні проєкту «Реконструкція системи технічного водопостачання…» будуть зняті обмеження потужності енергоблоків

По завершенні проєкту «Реконструкція системи технічного водопостачання…» будуть зняті обмеження потужності енергоблоків

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Ташлик – одна зі складових Южноукраїнського енергокомплексу, до складу якого входить, ТГАЕС, ЮУ АЕС та Олександрівська ГЕС.

Він є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням гідроакумулюючих потужностей.

Ташлицька ГАЕС – виробляє електроенергію для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використовує надлишкову нічну енергію, що виробляє АЕС.

Реалізація проєкту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1 … 3 на Ташлицькому водосховищу і бризкальних басейнах Южно-Української АЕС», затверджений Кабміном у 2016 році, дозволить уникнути обмеження проектної потужності в літній період, за рахунок знижування температури водойми-охолоджувача.

Зараз на ГАЕС ведуться активні будівельні роботи. Так, на минулому тижні на насосній бризкальних басейнів вже почали монтувати мостовий кран. Планується, що до кінця місяця кран буде змонтовано.

Нещодавно розпочали монтаж труб на перехідному каналі перед мостом через став-охолоджувач.

Багато зроблено на таких важливих об’єктах, як бризкальні басейні.

 «На об’єкті нині працює близько 350 будівельників та 40 механізмів. Ми зайняті на всіх 5 бризкальних басейнах та насосній станції. Роботи ведуться широким фронтом, матеріали закуплені», – розповів генеральний директор ПрАТ «Юженергобуд» Дмитро Литвиненко.

Але розберімося, що таке бризкальний басейн і в чому його важливість. 

Зараз охолоджувальна здатність водосховища в спекотні періоди є недостатньою, що призводить до зменшення потужності роботи ЮУАЕС.

Бризкальний басейн — спорудження яке охолоджує воду, шляхом її розбризкування та направлення охолодженого потоку вздовж берега водойми.

Додатково охолоджуючи воду, басейни дадуть можливість працювати станції в штатному режимі не залежно від пори року!

Ще новини