Головна Місто Плани досліджень археологічних пам’яток Миколаївщини

Плани досліджень археологічних пам’яток Миколаївщини

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Вчора своє свято відмічали археологи. На Україні День археолога отримав статус державного в 2008 році, згідно з указом президента країни.

Археологія – (від грецького archaios – древній і logos – вчення) – наука про старожитності, вивчення побуту і культури древніх народів з дійшли до нас речовим пам’ятників. Це абсолютно відособлена наука. Всі історичні події встановлюються або за письмовими джерелами, або за даними археології. Письмових повідомлень зберігається вкрай небагато, а побутового матеріалу – часом більше, ніж це можна собі уявити.

Але свята святами, а роботи на цей рік археологи нашої області спланували немалий обсяг.

Основні напрями робіт –  підводна експедиція і вивчення некрополів на Березані.

Острів Березань складова частина національного археологічного заповідника «Ольвія», де археологічні розкопки ведуться з 2006 року. Саме тут розташовувався знаменитий давньогрецький Борисфен. Зараз експедиція досліджує найдавніше старогрецьке поселення Північного Причорномор’я.

Археолог Олександр Смирнов: «Частково фінансування державне від інституту археології НАН України. А з 2006 року на виїзні експедиції вперше допоміг нам порт «Ніка-Тера» – нам придбали необхідний інвентар. В цьому році, завдяки волонтерам і працюючим в експедиції людям, ми знайшли гроші на проведення деяких важливих аналізів – зокрема, ми хочемо дослідити середньовічний некрополь. Зараз ми говоримо 10-13 ст., Але це дуже широкі рамки. Також ми проведемо аналіз одного з поховань в поселенні Вікторівка»

Вже в вересні планується експедиція на Кінбурнському півострові.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

«У цьому році 250 людей у свої відпустки, вихідні приїжджали до нашої експедиції й допомагали відкривати сторінки нашої історії. Які взагалі перспективи функціонування нашої миколаївської археологічної експедиції? Ми входимо в комплекс експедицій інституту археології академії наук України, і цей сезон ще не закінчився – в планах у нас проведення підводної експедиції. Тільки вчора туди прийшла морська вода, яка не зелена. Відповідно ми зможемо продовжити комплексне дослідження в акваторії Кінбурна» – розповів Смирнов СВІДОК.info.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Редакція Южбудньюз вітає всіх археологів нашої країни! Бажаємо кожен день шукати те, що важливо й цікаво, завжди знаходити те, що потрібно й унікально, постійно докопуватися до істини та до дивних знахідок, ніколи не втрачати віри в себе і в удачу!

Читайте також:

Ще новини