Головна МістоЗаходи Підвищення тарифів у воєнний стан: як відбулась зустріч з представниками влади

Підвищення тарифів у воєнний стан: як відбулась зустріч з представниками влади

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

У п’ятницю, 13 травня, відбулась зустріч ініціативної групи з посадовим особам місцевого самоврядування. Про це йдеться на офіційному сайті міста Южноукраїнська

Мешканців міста хвилювали питання: чому плата за комунальні послуги зросла всупереч постанові Кабінету Міністрів України від 29.04.2022 № 502, якою рекомендовано не підвищувати тарифи під час воєнного стану в країні та звідки взялася абонентська плата. Та вимагали від місцевої влади скасувати тарифи на водопостачання, водовідведення та опалення, які були незаконно встановленні у період дії воєнного стану в Україні, та залишили їх на рівні лютого 2022 року.

Нагадаємо: Жителі Южноукраїнську вимагають від влади повернути тарифи, які були встановленні до війни

Представники органів місцевого самоврядування відповіли, що рішення про підвищення тарифів було прийнято ще до війни, 9 лютого 2022 року – і тарифи мали вступити в дію саме з 1 квітня 2022 року. Абонентська плата введена в дію згідно з Законом України “Про житлово-комунальні послуги” та постановами КМУ від 21.08.2019 № 808 та від 08.09.2021 № 1022.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Фото: ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Ініціативній групі розповіли і про те, що тарифи на гарячу воду та теплопостачання востаннє переглядалися у 2018 році, керівництво ВП ПАЕС кожен рік згідно з законодавством вимагає перегляд тарифів у бік збільшення, а не погодження виконкомом підвищення призводить до судових справ та величезних збитків для бюджету громади.

Також директор КП ТВКГ Дмитро Судаков розповів, що з тарифами, які вже декілька років не відповідали сьогоднішній економічній ситуації в країні, підприємство не в змозі самостійно ані модернізувати водо- та тепломережі, ані взагалі виконувати поточні ремонти аварійних мереж, і ці задачі лягають тягарем на бюджет громади. Ініціативної групі були наданні всі цифри, з яких складається тариф, та розповіли, на що витрачається плата за комунальні послуги.

У вівторок, 17 травня, у малій залі ПК “Енергетик” ініціативна група зустрілась вже з делегацією від ВП ПАЕС, представниками ОСББ, міською владою та представники управління економічного розвитку Южноукраїнської міської ради.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Фото: ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Представники ПАЕС пояснювали, що різниця тарифів в різних містах України залежить від багатьох складових (звідки береться вода, скільки та які ресурси витрачаються на її очищення, транспортування, підігрів тощо).

Присутнім пояснили, що попередні борги КП ТВКГ перед ВП ПАЕС, а це на сьогодні 259 мільйонів гривень, ніяким чином не вплинули на формування нинішніх тарифів, а щодо боргів, то є домовленість між керівниками АЕС та міста про 15-річну розстрочку їх виплати з місцевого бюджету. 

За результатами зустрічі керівництву КП ТВКГ та управлінню економічного розвитку Южноукраїнської міської ради надані доручення довести до населення повну інформацію щодо тарифоутворення.

Крім того, 25 травня на позачерговій сесії буде розглядатися звернення жителів міста щодо призупинення тарифів та на найближчому засіданні виконавчого комітету буде розглянуто проект рішення про призупинення на період воєнного стану нових тарифів на теплопостачання та постачання гарячої води. Дискусія громадськості та надавачів послуг з тепло- та водопостачання триває.

Читайте актуальні події, цікаві факти, свіжі новини міста Южноукраїнська та України на нашому сайті ЮжБуд_News
Запрошуємо вас доєднатися до зручного месенджера та слідкувати за сторінками:

Читайте також:

Ще новини