Головна Україна Під Миколаєвом в притулку рятують життя коням

Під Миколаєвом в притулку рятують життя коням

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

У селі Новогригорівка, в 25 км від Миколаєва, працює притулок для коней.

Тут доглядають тварин, з якими поводились не належним чином, експлуатували для розваг або старих коней, яких господарі хотіли відправили на бойню.

” Наймасовіше – це старі коні зі спортивних шкіл, бо держава їх не може дозволити собі утримувати, щоб вони собі спокійно старіли в тих умовах, в яких вони прожили 25 років. Вони їх здають на м’ясо. Добрі люди викуповують їх і передають їх нам”, – розповідає на svidok.info головний лікар притулку “Вуглик” – Марія Горова.

Притулок розташований на базі колишнього комплексу Олімпійський. Це  спеціалізована споруда, яка будувалася саме для коней. Але на утриманні волонтерів не лише коні, а й віслючки, вівці та котики:)

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Сюди можна завітати, привезти їжу для коней та особисто погодувати, допомогти у догляді. Тут раді любій допомозі, адже притулок існує виключно на кошти благодійників. В місяць на одну тваринку витрачається близько 5 тисяч.

Також тут можна взяти собі коня безкоштовно, якщо на утримання є необхідні умови. Знайти для тварини справжнього господаря, уклавши з ним відповідний договір, є чи не основною задачею притулку. В доказ того, що тварина добре почувається в новому місці, новий господар має надсилати фотозвіт.

Цей притулок – один з трьох філіалів «Вуглика». Ще два існують у Львові та Дніпрі.

Ми поспілкувалися з директором притулку на Миколаївщині та поставити питання, яким чином тваринки потрапляють до них.


«Часто колишні господарі самі пропонують взяти коня, щоб не віддавати м’ясникам, але безплатно віддають рідко. Найчастіше продають за ціною м’яса. Такий кінь може коштувати 10 тисяч гривень. На жаль притулок не завжди має достатньо коштів на придбання таких тварин. Держава ніяк не фінансує нас і розраховувати ми можемо лише на кошти спонсорів» – розповідає Миколай Миколайович.   

ЮжБуд_News: Якщо стороння людина стала свідком жорстокого поводження з тваринами, чи може вона зателефонувати вам з приводу вилучення такої тваринки?

  • Ми співпрацюймо з волонтерами які реагують на такі сигнали та роблять все можливе аби спасти тваринку та доставити до нас. Нещодавно подібний випадок стався на Одещині. Нам зателефонували та розповіли, що на дачах у Затоці живуть два голодних віслючки, а їх маленького загризли собаки. Тварини перебувають в жахливому стані. Ми організували перевезення віслюків до притулку і це коштувало близько п’яти тисяч гривень.  

ЮжБуд_News: Миколай Миколайовичу, чи влаштовує притулок якісь цікаві заходи?

  • Коли не було карантинних обмежень до нас привозили дітей на екскурсії, відбувались семінари, зокрема семінар ветеринарів тощо.

ЮжБуд_News: А може до вас завітати будь яка людина і скільки буде коштувати таке відвідування?

  • За відвідування тваринок ми грошей не беремо. Можна приїхати погодувати коней, наприклад, морквою або просто поспілкуватися  з ними. Спілкування з людьми є необхідною частиною реабілітації цих чудових тварин.

Редакція ЮжБуд_News закликає усіх небайдужих допомогти притулку «Вуглик», адже притулок не має постійного фінансування та утримує тваринок в яких життя часто було не легке.  

Ви можете перерахувати кошти на PrivatBank Card:  4731 2191 1093 4316 Гаврилюк-Левицкая Александра

Більше інформації про притулок можна подивитися на їх FB сторінці.

Ще новини