Головна Безпека Перший день в “червоній зоні”: як торгує Южноукраїнськ?

Перший день в “червоній зоні”: як торгує Южноукраїнськ?

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Від сьогодні сфера торгівлі та послуг в Миколаївській області запроцювала за новими правилами, згнідно постанови Кабінету Міністрів №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Але як це відбувається на практиці в нашому місті, ми з’ясували сьогодні.

Продовольчи товари

Продовольчі магазини працюють у масочному режимі. Ми відвідали декілька з них: АТБ, Сільпо, Добрий кошик та “Везунчик”.

Дійсно, персонал у масках, але в деяких магазинах клієнти не дотримувалися цього правилу. Більш того в одному з вищезазначених магазинах касири у масках обслуговували відвідувачів, що не мали засобів захисту.

Цікава ситуація склалася з пунктами продажу води.

Так, з оглядом на форму продажу, а саме, самообслуговування – ніхто не контролює відвідувачів, чи виконують вони карантинні заходи. Тож, виконання останніх, повністю лишається на совісті покупців.

Непродовольчі товари та послуги

Магазини де повністю проведена вакцинація персоналу працюють у масочному режимі та обслуговують відвідувачів якщо вони мають сертифікат про щеплення або довідку про наявність антитіл.

При чому в деяких магазинах сканують штрих-код для підтвердження вакцинального статусу, як от в магазині ювелірних виробів “Золотий Вік”. А в деяких достатньо просто показати свій сертифікат, як от в магазині “7 квартал”.

Деякі магазини зачинені, наприклад, “Експрес Маркет”, але більшість працює “на винос”: клієнт замовляє товар, а продавець виносить його на вулицю, так зокрема працює магазин “Єва“. При чому в цьому магазині “на винос” обслуговують навіть якщо ви маєте при собі сертифікат.
За схеми “на винос” працюють не лише магазини, а й послуги. Так, робітники сервісу “Вигор” – зроблять вам “ксерокопію”, роздрукують документи тощо, поки ви будете знаходитися за дверима приміщення сервісу. Але якщо ви маєте підтвердження, що ви ковід – безпечні, вас погодяться обслугувати в приміщенні.
В магазині “Склад чистоти” вакциновано увесь персонал – магазин працює без обмежень з дотриманням протиепідеміологічних норм.

А як працює наразі ринок?

На це питання редакції ЮжБуд_News відповіла директорка ринку :

“Територію всього нижнього ринку закрити неможливо, підприємці торгують різними товарами, зокрема й дозволеними. Це харчові магазини, зоотовари, засоби зв’язку, сад та город, продукти, засоби гігієни.Чи будуть вони працювати, вони вирішуватимуть самостійно, бо їм дозволено.

Частина промринку зараз закрита, свідомі підприємці вакцинуються, а ось чи зможуть вони працювати, це потрібно дізнатися з дозволу штабу ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19), засідання якого відбудеться у четвер, 28 жовтня.”

Не хлібом єдиним

Єдиний кінотеатр в нашому місті, на щастя має вакцинований персонал, тож працює. Але не забувайте, якщо вам вже виповнилося 18 років на кіносеанс вас пустять лише за наявності сертифікату.

Доросла та дитяча бібліотека наразі зачинені з причини того що персонал немає стовідсоткової вакцинації. Тож відкриються лише коли всі працівники щепляться від ковіду.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Читайте також:  Миколаївська  область увійшла до “червоної зони”

Ще новини