Головна Здоров'я Передноворічна сесія міськради: за яким бюджетом житиме громада у 2022 році

Передноворічна сесія міськради: за яким бюджетом житиме громада у 2022 році

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

21 грудня відбулася, остання в цьому році сесія Южноукраїнської міської ради.

І хоча порядок денний налічував 79 питань, головним з них було, звичайно, прийняття бюджету на наступний рік.
Народні обранці впоралися із цим завданням, ще до перерви.

Зміни у бюджеті-2021

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
На фото: мер – Онуфрієнко В., серктар Ради – Акуленко О., очільниця Фінансового управління Южноукраїнської міської ради – Гончарова Т.О.

Перш за все, депутати заслухали доповідь начальниці управління фінансів Тетяни Олександрівна Гончарової.

Спочатку очільниця фінуправління доповіла про зміни до бюджету на 2021 рік.

Було вивільнено більше ніж 51 млн грн. Ці гроші не встигли освоїти, адже в цьому році було анонсовано, а відповідно виділено коштів на багато проєктів, та понад два десятки з них реалізовано не було.

Таким чином, багато об’єктів стали перехідними – тобто їх перенесено вже на наступний рік, хоча фінанси на реалізацію таких об’єктів виділено, поки що, не в повному обсязі. А одже, з цими питаннями депутатам прийдетеся стикатися під час обговорення змін до бюджету вже наступного року.  

Про цю та інші проблеми згадувала в інтервью депутатка Миколаївської обласної організації політичної партії  «ПРОПОЗИЦІЯ» Рибакова Л. :

Інтерв’ю до Дня самоврядування з Людмилою Рибаковою

Наведемо кілька прикладів невикористаних коштів та перехідних об’єктів.
Близько 32 млн не було використано управлінням будівництва; не використали усі кошти за програмою підтримки ОСББ – вивільнено майже 2,5 млн, і по цій програмі є перехідний об’єкт; програма капбудівництва – майже три десятки мільйонів. Щодо капітального будівництва, то тут особливо багато перехідних об’єктів – Наприклад, капітальний ремонт по Дружбі Народів; ремонт трубопроводу холодного водопостачання І та ІІІ мкр. по Дружбі Народів. При чому, на останній об’єкт гроші в новому бюджеті виділені не в повному обсязі, тож в наступному році обранцям треба буде вносити зміни до бюджету, щоб дофінансувати ремонт трубопроводу. Перехідним, тобто запланованим та нереалізованим в цьому році є проєкт парку Шевченко. Гроші на його реалізацію передбачені на наступний рік. Не закінчено ремонт мереж теплопостачання ЗОШ №4 (перехідний об’єкт). І на останок, згадаємо, ще пару важливих, на наш погляд, перехідних об’єктів. По виконавчому комітету: майже пів мільйона на розробку генплану зонування Костянтинівки; по управлянню освіти: не вдалося облаштувати синтетичне трав’яне покриття спортивного майданчика гімназії та придбати лінолеум для закладів освіти.

Прийняття нового бюджету

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Депутат Южноукраїнської міської ради
VIII скликання – Савастру А.В.

Перш за все Гончарова зазначила, що проєкт бюджета-2022 розроблено з урахуванням соціальних стандартів, рекомендованого державою розміру прожиткового мінімуму та індексу інфляції.

Ресурс бюджету наступного року становить – 620, 785 млн.
Ці кошти розподілили наступним чином:  

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Левова частка, а саме 47,6% (з урахуванням державною субвенції) припадає на утримання освітньої сфери. Наступна велика стаття, 21,6%, – це міські програми та резервний фонд. Трохи більше ніж по 10% відсотків направили на потреби виконавчих органів міської ради та на резерв для подальшого розподілу. Решту коштів розподілили між соцзахистом (2,4%), школою мистецтв (1,5%) та культурою (1,4%), менш за все передбачено коштів на ДЮСШ (1%).

  • освіта – 295,8 млн грн;
  • резервний фонд і міські програми – 134 млн грн;
  • виконавчі органи – 79,2 млн грн;
  • резерв для подальшого розподілу – 71 млн грн;
  • соціальний захист – 15 млн грн;
  • мистецька школа – 9,5 млн грн;
  • культура – 8,3 млн грн;
  • ДЮСШ – 6,5 млн грн.

Дещо детальніше Тетяна Гончарова зупинилася на програмах передбачених на наступний рік. Так, до прикладу, на програму підтримки ОСББ передбачається 5,4 млн грн; на ремонт ліфтів – 2 млн грн (в друге півріччя можливе корегування даної суми); на фонд міської ради на виконання депутатських повноважень – майже 3 з половиною мільйони (по 100 тис. на депутата, ці гроші депутати мають витрачати на потреби громади – лікування мешканців, допомога лікарням, благоустрій тощо;) на комплексну програму захисту прав дітей – 1,7 млн, при чому в основному ця сума іде на утримання КЗ Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, який утримається коштом обласної субвенції.
Тетяна Олександрівна і під час засідання бюджетної комісії, і під час засідання ради наголосила, що розмір субвенції третій рік поспіль не змінюється, не зважаючи на щорічний ріст зарплати, цін та тарифів. Тобто місту прийдеться дофінансовувати заклад за власний кошт. Було вирішено виділити 50% від потреби та провести роботу з облрадой задля виправлення ситуації.

За регламентом, до голосування за бюджет депутати мали змогу поставити свої питання.

Депутатка Анжела Вікторівна Савастру звернулася до голови управління освіти Сінчука Юрія Михайловича. Вона поцікавилася експериментом по харчуванню, що планується на наступний рік в І школі, а саме, перехід харчування на систему аутсорсингу, задля втілення у життя так званої «реформи Клопотенко».
Депутатка запитала, чому на це передбачається аж 2,8 млн (сума може бути зменшена після проведення тендеру), якщо результатом експерименту мала б стати економія бюджету, а не навпаки. Згадала Анжела Вікторівна Савастру про працівників кухні, які можуть опиняться без роботи після впровадження нової системи.

Начальник управління довго розповідав чому була обрана саме ця форма харчування, а не якась інша, але за думкою Савастру, так і не дав відповіді по суті.  

Також Анжела Вікторівна внесла пропозицію удосконалити розподіл грошей за програмою депутатського фонду, натякаючи на те, що сьогодні важко проконтролювати, чи дійсно кошти депутати витрачають на потреби ТГ. Адже навіть депутати К.Маілунц («Батьківщина») та М. Устюшенко (“СЛУГА НАРОДУ”), котрі не відвідали жодної сесії, все ж таки частково скористалися грошима фонду.

Потім слово узяла Петрина Олена Володимирівна, та нагадала депутатам про обіцянку виборцям провести водогін у с. Бузьке, але, зазначила що в бюджеті цього року кошти на це так і не передбачили. Представники бюджетної комісії пообіцяли узяти це питання на контроль та повернутися до нього у наступному році.

В результаті злагодженої роботи депутатського корпусу бюджет на 2022 рік було прийнято одностайно.

Слідкуйте за нашими статями, щоб дізнатися, які ще важливі питання, крім бюджету, були підняті на останній сесії року… 

Ще новини