Чому українські жінки вимушені народжувати наодинці?
З березня минулого року в Україні введено карантин. У зв’язку з чим МОЗ України випустило Наказ від 20.03.2020 № 698 “Про затвердження Тимчасових заходів у закладах охорони здоров’я з метою забезпечення їх готовності для надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19”.
Саме з посиланням на цей наказ адміністрації медичних закладів ввели ряд обмежень для пацієнтів та відвідувачів лікарень. Так, окрім заборони на відвідування паціентів, було введено обмеження на партнерські пологи.
У травні міністр охорони здоров’я М. Степанов підписав Наказ МОЗ України від 15.05.2020 № 1147 “Про визнання таким, що втратив чинність наказ Міністерства охорони здоров’я України від 23 березня 2020 року № 698 «Про затвердження Тимчасових заходів у закладах охорони здоров’я з метою забезпечення…”

Однак, вже багато місяців сотні українських пар намагаються вибороти повернення своїх прав на партнерські пологи.
Нашому виданню дала коментар вагітна, якій дуже скоро народжувати:
“Ми з чоловіком планували та дуже чекаємо появи нашого малюка. Саме тому хотіли народжувати разом. Для мене вкрай важлива підтримка чоловіка у таку хвилюючу мить. А він хоче першим взяти на руки своє дитя.
Чому місцеве управління лікарні стає на заваді партнерських пологів, якщо жодних обмежень з боку МОЗ для цього немає? Для мене не зрозуміло.
Нам казали, що це обмеження пов’язано з карантином. Проте, моєму чоловіку не дозволяють бути присутнім навіть якщо він здасть тест на коронавірус. Він контактує зі мною кожного дня, тобто я несу загрозу персоналу пологового будинку таку ж, як і він. Персонал пологового будинку так само ходить по вулицях, магазинах, де може заразитися.
Ми готові піти на будь-які умови, здати тести, вдягти захисний одяг, але адміністрація пологового будинку все одно не дозволяє!
Мені здаються ці обмеження невиправданими та нелогічними.”

Степанов заявив, що в Україні немає обмежень на партнерські пологи. Міністр зазначив, що єдине обмеження для партнерських пологів – партнер обов’язково повинен здати тест на коронавірус. Однак зараз в Україні є швидкі тести на антиген, які можна зробити за 15 хвилин.
Він зазначив, що МОЗ розподілило майже 6 мільйонів тестів, в тому числі і між пологовими будинками.
«Ще додатково дамо відповідне роз’яснення від Міністерства охорони здоров’я і ще раз подивимося, яким чином нормативно зобов’язати, щоб не було таких речей про скасування партнерських пологів», – резюмував Степанов.
Глава підкомітету Верховної Ради з питань дотримання Україною міжнародних зобов’язань в галузі прав людини та гендерної політики Марина Бардіна зазначила, що такі слова міністра означають, що тепер немає ніяких підстав забороняти партнерські пологи.
«Єдине, що вам можуть запропонувати в лікарні – пройти безкоштовний тест. Ви маєте повне право вимагати своєї присутності в лікарні», – підкреслила вона.
У МОЗ заявили, що це питання повинна вирішувати місцева влада. Потім направили лист керівникам місцевих департаментів охорони здоров’я з проханням створити умови для реалізації права жінок на партнерську підтримку.

В Южноукраїнську досі діють обмеження на партнерські пологи
Однак, обмеження на проведення партнерських пологів та відвідування жінок, що народили, досі діє у багатьох містах України. У тому числі й в Южноукраїнську.
Як вдалося дізнатися редакції ЮжБудNews, для забезпечення можливості партнерських пологів необхідно, щоб чоловік здав ПЦР-тест на коронавірус. Однак, найголовніше, щоб були виконані певні умови у самому пологовому будинку. Наприклад, щоб це була окрема будівля, не пов’язана з відділеннями, де лікують пацієнтів з ковід-19, або, принаймні, був окремий вхід.
Нажаль, у Южноукраїнську таких умов немає, тому породіллям у нашому місті доводиться народжувати без підтримки близької людини.
1 коментар
[…] Читайте також: Партнерські пологи. Заборонено чи ні? […]
Коментування закрито