Головна Місто Партнерські пологи. Заборонено чи ні?

Партнерські пологи. Заборонено чи ні?

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Чому українські жінки вимушені народжувати наодинці?

З березня минулого року в Україні введено карантин. У зв’язку з чим МОЗ України випустило Наказ від 20.03.2020 № 698 “Про затвердження Тимчасових заходів у закладах охорони здоров’я з метою забезпечення їх готовності для надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19”.

Саме з посиланням на цей наказ адміністрації медичних закладів ввели ряд обмежень для пацієнтів та відвідувачів лікарень. Так, окрім заборони на відвідування паціентів, було введено обмеження на партнерські пологи.

У травні міністр охорони здоров’я М. Степанов підписав Наказ МОЗ України від 15.05.2020 № 1147 “Про визнання таким, що втратив чинність наказ Міністерства охорони здоров’я України від 23 березня 2020 року № 698 «Про затвердження Тимчасових заходів у закладах охорони здоров’я з метою забезпечення…”

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Однак, вже багато місяців сотні українських пар намагаються вибороти повернення своїх прав на партнерські пологи.

Нашому виданню дала коментар вагітна, якій дуже скоро народжувати:

“Ми з чоловіком планували та дуже чекаємо появи нашого малюка. Саме тому хотіли народжувати разом. Для мене вкрай важлива підтримка чоловіка у таку хвилюючу мить. А він хоче першим взяти на руки своє дитя.

Чому місцеве управління лікарні стає на заваді партнерських пологів, якщо жодних обмежень з боку МОЗ для цього немає? Для мене не зрозуміло.


Нам казали, що це обмеження пов’язано з карантином. Проте, моєму чоловіку не дозволяють бути присутнім навіть якщо він здасть тест на коронавірус. Він контактує зі мною кожного дня, тобто я несу загрозу персоналу пологового будинку таку ж, як і він. Персонал
пологового будинку так само ходить по вулицях, магазинах, де може заразитися.

Ми готові піти на будь-які умови, здати тести, вдягти захисний одяг, але адміністрація
пологового будинку все одно не дозволяє!

Мені здаються ці обмеження невиправданими та нелогічними.”

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Степанов заявив, що в Україні немає обмежень на партнерські пологи. Міністр зазначив, що єдине обмеження для партнерських пологів – партнер обов’язково повинен здати тест на коронавірус. Однак зараз в Україні є швидкі тести на антиген, які можна зробити за 15 хвилин.

Він зазначив, що МОЗ розподілило майже 6 мільйонів тестів, в тому числі і між пологовими будинками.

«Ще додатково дамо відповідне роз’яснення від Міністерства охорони здоров’я і ​​ще раз подивимося, яким чином нормативно зобов’язати, щоб не було таких речей про скасування партнерських пологів», – резюмував Степанов.

Глава підкомітету Верховної Ради з питань дотримання Україною міжнародних зобов’язань в галузі прав людини та гендерної політики Марина Бардіна зазначила, що такі слова міністра означають, що тепер немає ніяких підстав забороняти партнерські пологи.

«Єдине, що вам можуть запропонувати в лікарні – пройти безкоштовний тест. Ви маєте повне право вимагати своєї присутності в лікарні», – підкреслила вона.

У МОЗ заявили, що це питання повинна вирішувати місцева влада. Потім направили лист керівникам місцевих департаментів охорони здоров’я з проханням створити умови для реалізації права жінок на партнерську підтримку.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

В Южноукраїнську досі діють обмеження на партнерські пологи

Однак, обмеження на проведення партнерських пологів та відвідування жінок, що народили, досі діє у багатьох містах України. У тому числі й в Южноукраїнську.

Як вдалося дізнатися редакції ЮжБудNews, для забезпечення можливості партнерських пологів необхідно, щоб чоловік здав ПЦР-тест на коронавірус. Однак, найголовніше, щоб були виконані певні умови у самому пологовому будинку. Наприклад, щоб це була окрема будівля, не пов’язана з відділеннями, де лікують пацієнтів з ковід-19, або, принаймні, був окремий вхід.

Нажаль, у Южноукраїнську таких умов немає, тому породіллям у нашому місті доводиться народжувати без підтримки близької людини.

Ще новини

1 коментар

Скільки малят в Южноукраїнську народилось минулого місяця? | YuzhBudNews 01.03.2021 14:41 - 14:41

[…] Читайте також: Партнерські пологи. Заборонено чи ні? […]

Коментування закрито