Головна Новини «Палити не треба компостувати» – де поставлять кому?

«Палити не треба компостувати» – де поставлять кому?

Автор ЮжБудНьюз

Новий сміттєпереробний завод в Житомирі потужністю 85 тис. тон на рік буде мати дві лінії для сортування та компостування сміття. Це допоможе зменшити забруднення навколишнього середовища продуктами горіння.

Завод обіцяють побудувати вже у 2022 році. Про це під час прес-конференції в Житомирі заявив директор комунального закладу «Агентство розвитку міста» Борис Пахолюк, повідомляє Укрінформ.

«У 2018 року місто і приватна компанія ТОВ «МС Соціальний проект» уклали інвестиційну угоду, згідно з яким, інвестор побудує в Житомирі сміттєпереробний завод, а місто не вкладає в це ні копійки власних коштів, але гарантує і зобов’язується не менше 85 тис. тон відходів в рік передавати на переробку цьому підприємству. Зараз відходи звозять на полігон, але з кожним роком їх стає більше і рано чи пізно він стане перевантаженим. У стратегії розвитку міста до 2030 року будівництво такого заводу і вирішення проблеми ефективного поводження з твердими побутовими відходами є одним з пріоритетів», – зазначив директор «Агентства розвитку міста» Борис Пахолюк.

«У 2020 році ми отримали два ключових дозвільних документа, які фіналізують етап підготовчих робіт. Цей дозвіл від Госгеокадастра і Державної архітектурно-будівельної інспекції. Таким чином, у нас сьогодні повний пакет усіх необхідних експертиз, висновків, погоджень і дозволів на будівництво першого в Україні повноцінного сміттєпереробного заводу. Вдячні за підтримку меру Житомира та міській раді », – акцентував директор ТОВ «МС Соціальний проект» Євген Барах.

За його словами, загальна проектна вартість будівництва заводу становить 9 млн євро. Компанія вже інвестувала 1,5 млн євро в обладнання, металоконструкції і інші матеріали. Устаткування, яке відповідає європейським нормам безпеки, виготовив хорватський завод «Технікс» і воно поки чекає доставки в Житомир.

Фото зі сторінки Сергія Сухомлина

Євген Барах пояснює, що завод зменшить навантаження на місцевий полігон і негативні наслідки для екологічної системи Житомира. За проектом, на ньому буде 2 лінії із сортування та компостування відходів, а також створять 200 робочих місць.

ТОВ «МС Соціальний проект» зареєстровано в Житомирі. Незважаючи на те, що земельна ділянка площею 2,6 га воно поки не використовує, але платить податки в місцевий бюджет. З січня 2019 до жовтня 2020 року підприємство інвестувало в казну Житомира 2 млн грн.

На питання журналістів, чому сміттєпереробні заводи не будуються в Україні, Барах відповідає, що не всі за це беруться, адже такий проект вимагає значних інвестицій, а ще повинні співпасти бажання інвестора і політична воля керівництва міста.

Директор ТОВ «МС Соціальний проект» зазначає, що завод в Житомирі побудують до 2022 року. Він стане пілотним проектом і на основі цього досвіду аналогічні підприємства будуть запускати в інших містах.

Ще новини