Не надаючи організації робочого місця та навчального простору особливого значення, батьки роблять поширену помилку. Тим часом, дитині для навчання потрібен свій куточок, де будуть правильно підібрані меблі, підходяще для читання і письма освітлення, комфортна для дитини колірна гамма і дрібниці, що створюють затишок. Тоді інтерес до навчання у школяра не згасне, а батькам не доведеться турбуватися через його непосидючість і відсутність уваги.
Видання hata.by опублікувало 5 порад, що ж можна зробити, щоб зробити робоче місце школяра більш комфортним:
Виділяємо робочий простір
Неправильно, якщо для виконання уроків дитина моститься на кут обіднього столу, сидить в кріслі або взагалі лежить в вітальні на килимі. Може, йому це і зручно, але зовсім не корисно для постави і зору, та й концентрація уваги в такому незручному положенні досить низька. Ймовірно, як і оцінки в школі. Виділіть для занять дитині свій куточок – стіл зі стільцем і пару полиць цілком можна розмістити в дитячій або відгородити ширмою в загальній кімнаті. Нехай це буде «робочий кабінет» дитини, де будуть зберігатися потрібні йому книги і зошити, де він зможе зручно проводити час за читанням, листом, малюванням та іншими справами.
Купуємо меблі за віком
Зріст дитини нижче, ніж у дорослого, тому звичайний стіл і стілець для нього будуть незручні. Необхідний комплект меблів, що відповідає фізичним параметрам школяра. На стільці дитина повинна сидіти з прямою спиною, з опущеними на підлогу ступнями. Кришка столу повинна бути вище колін на 10 см. На ній має бути достатньо місця для підручників і зошитів, при цьому залишатися місце для того, щоб дитина могла покласти лікті.
Зараз в меблевих магазинах є хороші комплекти для школярів, що включають в себе всі необхідні предмети і дозволяють змінювати висоту, тобто «підростаючі» разом з дитиною. Дуже зручно, особливо з огляду на, як швидко «витягуються» діти.

Підбираємо комфортне освітлення
При хорошому освітленні знижується навантаження на очі, дитина менше втомлюється. Найкраще місце для столу – біля вікна. Причому, не прямо навпроти, а трохи збоку, щоб світло падало зліва (для правші) або праворуч (для шульги). На вікно доцільно повісити жалюзі, щоб мати можливість регулювати освітлення. На столі розмістіть настільну лампу – є дуже зручні варіанти, які кріпляться до краю стільниці і практично не «крадуть» місця. При цьому ввечері обов’язково мусить включатися верхнє світло – одна настільна лампа не зможе в достатній мірі освітлити приміщення і створює дуже шкідливий для зору контраст між світлом і тінню.
Шкільне приладдя – де зберігати?
Рік за роком в будинку будуть накопичуватися всілякі потрібні школяру речі. Зберігати все це краще в закритих ящиках і на поличках, щоб не захаращувати стільницю. Те, чим дитина користується щодня, має бути розташоване в зоні досяжності, щоб ці речі можна було дістати, не встаючи зі стільця. Їх зазвичай зберігають у висувних ящиках столу або тумби, що стоїть поруч з робочим місцем. У міру збільшення речей потрібно докуповувати меблі – наприклад, навісні полички або ще одну тумбочку.

Радимося з дитиною
Неможливо організувати комфортне місце для навчання, не беручи до уваги бажання самої дитини. Облаштовуючи місце для виконання домашніх уроків, радьтеся з майбутнім господарем шкільного куточка, враховуйте його інтереси і захоплення.
При виборі меблів звертайте увагу не тільки на практичні, але і на естетичні якості. Виробники пропонують зараз досить цікаві меблі для школярів з не нудним дизайном – з тематичними малюнками на шафах, в стилі «джинс» або «спорт». Можливо, саме такий набір меблів припаде до душі вашій дитині.