Головна Здоров'я Важливі поради з організації навчального простору школяра

Важливі поради з організації навчального простору школяра

Автор ЮжБудНьюз

Не надаючи організації робочого місця та навчального простору особливого значення, батьки роблять поширену помилку. Тим часом, дитині для навчання потрібен свій куточок, де будуть правильно підібрані меблі, підходяще для читання і письма освітлення, комфортна для дитини колірна гамма і дрібниці, що створюють затишок. Тоді інтерес до навчання у школяра не згасне, а батькам не доведеться турбуватися через його непосидючість і відсутність уваги.

Видання hata.by опублікувало 5 порад, що ж можна зробити, щоб зробити робоче місце школяра більш комфортним:

Виділяємо робочий простір

Неправильно, якщо для виконання уроків дитина моститься на кут обіднього столу, сидить в кріслі або взагалі лежить в вітальні на килимі. Може, йому це і зручно, але зовсім не корисно для постави і зору, та й концентрація уваги в такому незручному положенні досить низька. Ймовірно, як і оцінки в школі. Виділіть для занять дитині свій куточок – стіл зі стільцем і пару полиць цілком можна розмістити в дитячій або відгородити ширмою в загальній кімнаті. Нехай це буде «робочий кабінет» дитини, де будуть зберігатися потрібні йому книги і зошити, де він зможе зручно проводити час за читанням, листом, малюванням та іншими справами.

Купуємо меблі за віком

Зріст дитини нижче, ніж у дорослого, тому звичайний стіл і стілець для нього будуть незручні. Необхідний комплект меблів, що відповідає фізичним параметрам школяра. На стільці дитина повинна сидіти з прямою спиною, з опущеними на підлогу ступнями. Кришка столу повинна бути вище колін на 10 см. На ній має бути достатньо місця для підручників і зошитів, при цьому залишатися місце для того, щоб дитина могла покласти лікті.

Зараз в меблевих магазинах є хороші комплекти для школярів, що включають в себе всі необхідні предмети і дозволяють змінювати висоту, тобто «підростаючі» разом з дитиною. Дуже зручно, особливо з огляду на, як швидко «витягуються» діти.

Підбираємо комфортне освітлення

При хорошому освітленні знижується навантаження на очі, дитина менше втомлюється. Найкраще місце для столу – біля вікна. Причому, не прямо навпроти, а трохи збоку, щоб світло падало зліва (для правші) або праворуч (для шульги). На вікно доцільно повісити жалюзі, щоб мати можливість регулювати освітлення. На столі розмістіть настільну лампу – є дуже зручні варіанти, які кріпляться до краю стільниці і практично не «крадуть» місця. При цьому ввечері обов’язково мусить включатися верхнє світло – одна настільна лампа не зможе в достатній мірі освітлити приміщення і створює дуже шкідливий для зору контраст між світлом і тінню.

Шкільне приладдя – де зберігати?

Рік за роком в будинку будуть накопичуватися всілякі потрібні школяру речі. Зберігати все це краще в закритих ящиках і на поличках, щоб не захаращувати стільницю. Те, чим дитина користується щодня, має бути розташоване в зоні досяжності, щоб ці речі можна було дістати, не встаючи зі стільця. Їх зазвичай зберігають у висувних ящиках столу або тумби, що стоїть поруч з робочим місцем. У міру збільшення речей потрібно докуповувати меблі – наприклад, навісні полички або ще одну тумбочку.

Радимося з дитиною

Неможливо організувати комфортне місце для навчання, не беручи до уваги бажання самої дитини. Облаштовуючи місце для виконання домашніх уроків, радьтеся з майбутнім господарем шкільного куточка, враховуйте його інтереси і захоплення.

При виборі меблів звертайте увагу не тільки на практичні, але і на естетичні якості. Виробники пропонують зараз досить цікаві меблі для школярів з не нудним дизайном – з тематичними малюнками на шафах, в стилі «джинс» або «спорт». Можливо, саме такий набір меблів припаде до душі вашій дитині.

Ще новини