Головна Світ Океанологи знайшли гігантський кораловий риф

Океанологи знайшли гігантський кораловий риф

Автор ЮжБудНьюз

Біля берегів Австралії океанологи Інституту океану Шмідта знайшли величезний кораловий риф. Висота споруди створеного поліпами, досягає близько 500 метрів, що вище нью-йоркського хмарочоса “Емпайр-стейт-білдінг» і вежі-близнюків  Петронас у Куала-Лумпурі «Петронас» в Куала-Лумпурі.

Про це пише сайт Лента.Ру

Вчені зробили рідкісне відкриття 20 жовтня під час робіт по 3D-картуванні морського дна і використовували безлюдний підводний апарат SuBastian з 4К камерою для дослідження рифу. Структура клиноподібної форми біля основи має ширину 1,5 кілометра, а його вершина знаходиться на глибині 40 метрів. Про це повідомляється в прес-релізі інституту.

Коралові рифи є найбільшими і найбільш масивними об’єктами, освіченими живими організмами. Великий Бар’єрний риф часто називають найбільшим живою істотою на Землі, хоча, він являє собою гряду з окремих коралових рифів, утворених колоніями з мільярдів поліпів. З 1995 року він втратив більше половини коралових рифів через нагрівання і підкислення Світового океану.

У квітні вчені Інституту океану Шмідта виявили найдовшу з зареєстрованих морських істот – сифонофор роду Apolemia довжиною 47 метрів, що мешкала в районі коралового рифу в Індійському океані.

Карти, зроблені під час експедиції Інституту океану Шмідта, привели дослідників до виявлення барвистих полів губок на кам’янистому субстраті на глибині 200 метрів в каньйоні Бремера за допомогою ROV SuBastian. У цьому районі є величезна різноманітність форм життя і середовища проживання, починаючи від барвистих садів з губок на «невеликий» глибині близько 200 метрів і закінчуючи чудесами дивовижне життя, процвітаючої на глибині понад 3000 метрів під поверхнею океану.

Ще новини