Біля берегів Австралії океанологи Інституту океану Шмідта знайшли величезний кораловий риф. Висота споруди створеного поліпами, досягає близько 500 метрів, що вище нью-йоркського хмарочоса “Емпайр-стейт-білдінг» і вежі-близнюків Петронас у Куала-Лумпурі «Петронас» в Куала-Лумпурі.
Про це пише сайт Лента.Ру
Вчені зробили рідкісне відкриття 20 жовтня під час робіт по 3D-картуванні морського дна і використовували безлюдний підводний апарат SuBastian з 4К камерою для дослідження рифу. Структура клиноподібної форми біля основи має ширину 1,5 кілометра, а його вершина знаходиться на глибині 40 метрів. Про це повідомляється в прес-релізі інституту.
Коралові рифи є найбільшими і найбільш масивними об’єктами, освіченими живими організмами. Великий Бар’єрний риф часто називають найбільшим живою істотою на Землі, хоча, він являє собою гряду з окремих коралових рифів, утворених колоніями з мільярдів поліпів. З 1995 року він втратив більше половини коралових рифів через нагрівання і підкислення Світового океану.
У квітні вчені Інституту океану Шмідта виявили найдовшу з зареєстрованих морських істот – сифонофор роду Apolemia довжиною 47 метрів, що мешкала в районі коралового рифу в Індійському океані.
Карти, зроблені під час експедиції Інституту океану Шмідта, привели дослідників до виявлення барвистих полів губок на кам’янистому субстраті на глибині 200 метрів в каньйоні Бремера за допомогою ROV SuBastian. У цьому районі є величезна різноманітність форм життя і середовища проживання, починаючи від барвистих садів з губок на «невеликий» глибині близько 200 метрів і закінчуючи чудесами дивовижне життя, процвітаючої на глибині понад 3000 метрів під поверхнею океану.