Головна Новини Укрзалізниця обіцяє нові вагони та швидкісне сполучення між облцентрами

Укрзалізниця обіцяє нові вагони та швидкісне сполучення між облцентрами

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

9 листопада на столичному вокзалі  відбувся форум, у якому взяли участь Президент України, Прем’єр-міністр, Міністр інфраструктури Олександр Кубраковна та інші. Центральна темою було – системні зміни, які очікують на Укрзалізницю.

На форумі АТ “Укрзалізниця” поділилися декількома приємними новинами.

УЗ презентувало концепт “капсульного” плацкартного вагона

Про це розповів очільник УЗ О. Камишін:

«У наступному році разом із партнерами плануємо завершити розробку концепту оновленого плацкартного вагона — найважливішого рухомого складу для соціальних залізничних перевезень. Пропоноване сьогодні планування вагона має незвичний вигляд, але й очевидні переваги: у такому вагоні всі пасажири матимуть рівні умови перебування”.

У вагоні передбачено 52 місця збільшених розмірів – довжина 1920 мм, ширина 710 мм.

Кожен пасажир матиме особистий простір — шторки дозволяють відокремити кожне місце у «капсулу» для комфортного перебування. Крім того у кожного пасажира буде свій стіл, панель керування освітленням із нічним підсвічуванням, індивідуальним світильником для читання, розеткою з роз’ємом USB.

Металева стеля у вагоні пожежобезпечна, обладнана вбудованими світлодіодними світильниками.

Під час доопрацювання проєкту на вагони планують встановлення сучасного обладнання: системи кондиціювання, системи екологічно чистого туалету, нового опалення та водопроводу.

До 2024 року між обласними центрами їздитимуть швидкісні поїзди

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Ще однією приємністю стала новина про те, що в усі обласні центри доїжджатиме поїзд Інтерсіті.

Про це розповів О. Кубраков: «Щоб досягнути цієї цілі ми розгортаємо масштабну електрифікацію колій. У найкращі роки УЗ електрифікувала по 100 км на рік, а за попередні 8 років було електрифіковано лише 23 км залізничних колій.

Ми плануємо електрифікувати щонайменше 500 км до 2024 року. Це дозволить налагодити швидкісні міжрегіональні сполучення та запустити нові маршрути формату Інтерсіті+ до понад 10 обласних центрів країни, серед яких Ужгород, Чернівці, Луцьк, Житомир, Чернігів, Суми, Кропивницький, Маріуполь, Миколаїв, Херсон».

Серед пріоритетних проєктів з електрифікації на 2022 рік: Долинська – Миколаїв – Колосівка.

Проєкт електрифікації дозволить налагодити пряме сполучення зі столицею та 5 обласними центрами, зокрема з Миколаєвом.

Організація такого сполучення дозволить переорієнтувати пасажиропотік з автомобільного на залізничний транспорт.

“Укрзалізниці” хронічно не вистачає коштів не те що на модернізацію, але навіть на підтримку і без того жалюгідного стану парку. Тож ПАТ “Укрзалізниця” з 2022 року передасть пасажирські перевезення в управління німецькій залізниці – Deutsche Bahn Engineering & Consulting. В УЗ обіцяють, що результати співпраці з Deutsche Bahn, пасажири відчують вже за декілька років.

Читайте також: «Укрзалізниця» запускає 4 нових маршрути через Миколаїв

Ще новини