Головна Місто Новітні проекти для розвитку школярів Южноукраїнська – фото, відео

Новітні проекти для розвитку школярів Южноукраїнська – фото, відео

Автор ЮжБудНьюз

На базі Южноукраїнської гімназії діють дві цікаві учнівські ініціативи: команда SOVENYATA та проект STEMisFEM.

SOVENYATA

«П’ять років тому ми з Іриною Петрівною (вчителькою інформатики,  – ред.) у Facebook побачили оголошення про те, що можна брати участь у грантових конкурсах і вигравати роботи. Ми написали заявку і мотиваційний лист, чому наші діти гідні того, щоб долучитися до робототехніки», – розповідає заступник директора гімназії Заболотня Вікторія Вікторівна.

Заявку прийняли і протягом трьох років надавали команді ігрове поле і роботів. Команда 4 роки брала участь у турнірах FIRST LEGO League (FLL) з робототехніки. Щороку тема змагань, ігрове поле та місії – різні. Учасники команди мають зібрати робота, запрограмувати та виконати з його допомогою певні завдання на полі.

«Це технологія, яка сучасна, яка розвивається, яка буде в майбутньому, з якою буде пов’язано дуже багато професій. І не важливо, діти з великого міста або з маленького, вони мають рівні можливості. Це дуже класно, що наші діти мали можливість долучитись до такого проекту», – зазначає Патранюк.

За її словами, діти показують себе дуже достойно, у них є багато кубків. У команду беруть не лише гімназистів, а й учнів з інших шкіл.

«Це дуже класний досвід, тому що я хотіла би пов’язати свою професію з цим. Також наші заняття є дуже веселими та цікавими. Кожного разу ми дізнаємося багато чого нового», – розповідає член команди SOVENYUTA Вікторія.

10-класник Андрій Демидов каже, що в команді він з першого року.

«Я виконую роль маркетолога… Це дуже цікавий досвід для будь-якої людини», – зазначає Андрій.

Ірина Петрівна додає, що учні, які раніше були членами команди, а зараз вже закінчили гімназію, легше знаходять роботу завдяки своєму досвіду. Зокрема, Крильєв Влад наразі навчається у Празькому технічному університеті.

«Минулого року, коли (в університеті, – ред.) дізналися, що він займався робототехнікою, йому запропонували вести робототехніку. І коли дізналася, що він брав участь у програмі FIRST LEGO League, йому запропонували бути тренером празької команди FIRST LEGO League», – зазначає Ірина Петрівна.

Інша випускниця, яка була членом команди, Шаповал Даша нещодавно шукала роботу і їй запропонували бути тренером Харьківської команди приватної школи.

STEMisFEM

STEM – це абревіатура від англійських слів Science, Technology, Engineering and Mathematics — наука, технології, інженерія, математика. STEMisFEM – це освітній проект популяризації STEM-спеціальностей серед дівчат.

«У цьому році мені, сьогодні уже учениці 9 – Б класу Южноукраїнської гімназії №1, пощастило: я стала учасницею трьох всеукраїнських модулів: «Робототехніка», «3D моделювання» та «Машинобудування». Перші два модулі проходили дистанційно у зв’язку з карантином, а третій безпосередньо – у Києві. Це було неймовірно: насолоджуватися столицею в остання дні серпня, знайомитися з дівчатами – однолітками зі всієї країни, слухати виступи спікерок, відвідувати екскурсії, змагатися за перемогу», – розповідає учасниця проекту Даша Чернишова.

Хочеться написати пост вдячності організаторам проекту STEM is FEM. Мене переповнюють емоції. У цьому році мені,…

Opublikowany przez Дарья Чернышёва Niedziela, 6 września 2020

Нагадаємо, 12 вересня гімназисти долучилися до еко-акції – прибирали берег Південного Бугу і скелі в бік від міського пляжу в сторону Костянтинівки.

Ще новини

1 коментар

Благодійна допомога: школярі нарешті зможуть готуватися до турніру FIRST LEGO League | YuzhBudNews 24.09.2020 17:59 - 17:59

[…] про те, що на базі Южноукраїнської гімназії діють дві цікаві учнівські ініціативи: команда SOVENYATA та проект […]

Коментування закрито