Головна Новини Новий закон про референдум. Що важливо знати?

Новий закон про референдум. Що важливо знати?

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Вчора, 26 січня, Верховна Рада України прийняла законопроект № 3612 про народовладдя через всеукраїнський референдум. Про це повідомляє сайт Realist.

«За» проголосували 255 нардепів.

Даний законопроект означає, що прийняте на референдумі може бути змінено шляхом всеукраїнського референдуму не раніше ніж через три роки з дня його прийняття. А результати референдуму не повинен затверджувати який-небудь державний орган.

Новий всеукраїнський референдум з питань, які раніше не були підтримані на всеукраїнському референдумі, може бути проведений не раніше ніж через один рік з дня оголошення результатів відповідного всеукраїнського референдуму.

Крім того, закон України або окремі його положення втратили чинність за результатами всеукраїнського референдуму, не можуть бути прийняті Верховною Радою України в тій же редакції протягом трьох років з дня втрати сили.

На всеукраїнському референдумі можуть підніматися питання про:

  • затвердження змін до розділів I (Загальні положення), III (Вибори. Референдум), XIII (Внесення змін до Конституції) Конституції;
  • вирішенні питання загальнодержавного значення;
  • затвердження закону про ратифікацію міжнародного договору, який передбачає зміну території України;
  • припинення дії закону або окремих його положень.

Не можуть ставитися питання:

  • що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, закріпленим в першу чергу Загальною декларацією прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основних свобод, протоколів до неї;
  • спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;
  • щодо законопроектів з питань податків, бюджету, амністії;
  • віднесені Конституцією України і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури або суду.

Як повідомляє «24 Канал», проти проголосували представники «Європейської Солідарності», «Опозиційною платформи – За життя» та «Голосу».

Ще новини