Головна Безпека Нові жорстокі ігри поширюються в соцмережах: як захистити дітей від кібербулінгу та буліциду

Нові жорстокі ігри поширюються в соцмережах: як захистити дітей від кібербулінгу та буліциду

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Початок навчання дітей у школі завжди виникає багато питань. Яким воно буде для дитини? Як вони адаптуються у новому етапі житті? 3 яким настроєм почнуть навчання? Питання, які непокоять усіх: і вас‚ і‚ звичайно, нас.

Сьогодні нам хотілося б поговорити більше про небезпеку цифрового середовища, зокрема Інтернету.

Діти та підлітки використовують Інтернет з різною метою: від отримання інформації в межах практичних шкільних занять до спілкування з друзями. Проте, не кожна дитина володіє достатнім рівнем щодо чинних ризиків в середовищі інтернету та навичками безпечної поведінки в інформаційному просторі.

фото:freepik

Чимало батьків схильні до звичних помилок, вважаючи, що їхні діти перебувають у більшій безпеці, якщо користуються комп’ютером вдома або в школі, ніж в будь-якому іншому місці. Це небезпечна помилка, тому що Інтернет здатен переносити дітей практично в будь-який куточок світу, і саме в цей час вони можуть наражатися на потенційно небезпечні ризики, майже ідентичні тим, коли б вони перебували в реальному світі.

В Україні все більше освітян долучаються до небезпечних “челенджів”, які поширюють у соцмережах: активізувалися “групи смерті” та інші небезпечні ігри, які підштовхують дітей до самогубства.

Також, психологи зауважують, що по всьому світі й, зокрема, в Україні набирає обертів явище буліциду – загибель внаслідок кібербулінгу – інформаційного терору, що передбачає систематичні жорстокі дії з боку булера з метою нашкодити, порушити права жертви на безпечне здоров’я і життя, обмежити свободу волевиявлення тощо, використовуючи інформаційно-комунікативні засоби.

Так, популярні серед підлітків та дітей виклики, такі як «падіння в стрибку» (tripping jump challenge) або «проломити-череп-челендж» (skull-breaker challenge), масове отруєння капсулами для прання (tide pods challenge), «суїцидальний челендж Момо», «удушення непритомність втрата свідомості» (choking / fainting / pass-out challenge) й найостанніший – «випий 40 таблеток та….», вже призвели до багатьох травмувань і смертей.

фото:freepik

Тому психологи дають такі поради:

  • батьки мають постійно приділяти увагу дитині не засуджуючи;
  • забезпечити розвиток та зайнятість підлітка у гуртках або хобі;
  • говорити про реальні трагічні випадки та загрози, з якими можна стикнутися в інтернеті;
  • звертати увагу на зміни поведінки, режиму сну та апетиту;
  • розумно контролювати та встановлювати зрозумілі для дитини правила.

Кожному користувачу слід бути уважнішим, і помітивши контент, який може загрожувати життю та безпеці інших, звернутися до адміністрації сайту зі скаргою, що може врятувати комусь життя.

Соціальні мережі не завжди блокують контент, який закликає до небезпечних дій, адже челендж – величезна частина платформи, і не одразу розробники можуть помітити їх появу. Крім того, небезпечні тренди мають властивість мігрувати по різних платформах, або з’являтися із часовими проміжками.

У Міністерстві освіти і науки працює гаряча телефонна лінія психологічної допомоги для батьків та вчителів:

  • 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних);
  • 116111 (безкоштовно з мобільних);

Національна гаряча лінія:

  • Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47;
  • Безкоштовна Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству – 116-123.
фото:freepik

Чат-бот “КІБЕРПЕС” у Telegram і Viber для батьків та вчителів для запобігання трагічним випадкам з підлітками.

На сайті МОН можна знайти розділ «Безпека дітей в інтернеті» для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів. Також на платформі цифрової освіти Дія можна знайти освітній серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» про те, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства.

Джерело: Укрінформ

Ще новини