Головна Місто Нові правила отримання посвідчення водія. Що змінилося?

Нові правила отримання посвідчення водія. Що змінилося?

Автор Anna
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

В Україні у 2023 році підготовка в автошколі та складання іспитів відбувається за новим алгоритмом. Для отримання водійського посвідчення потрібно виконати 5 кроків.

Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ у Telegram.

  • На першому етапі потрібно обрати акредитований навчальний заклад з підготовки водіїв та пройти теоретичний курс навчання. 
  • На другому – іспит з теорії в сервісному центрі МВС. Підготуватися до нього можна за допомогою онлайн-тренажера. Складати теорію можна необмежену кількість разів. Повторно, екзамен з теорії відбудеться через 5 днів від попереднього.

Варто зазначити, що тепер можна обрати два різні акредитовані навчальні заклади для теоретичного та практичного навчання.

  • Наступний етап – практична підготовка. Зі свідоцтвом про закінчення автошколи вирушайте в сервісний центр МВС. 
  • Завершальним є практичний іспит у сервісному центрі МВС. Всього надається 3 спроби, у випадку невдачі яких доведеться починати все спочатку. У разі успішної здачі, ви отримаєте своє перше водійське посвідчення. 
Вперше посвідчення водія видається на 2 роки з обмеженням перевищувати швидкість 70 км/год.

Як обміняти посвідчення на постійне?

Обміняти таке посвідчення на постійне без складання іспитів можливо у разі відсутності або наявності не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху протягом 2 років з дати видачі посвідчення.

У разі наявності трьох та більше правопорушень — обмін здійснюється після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Важливо! Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається.

Поновлення права керування транспортними засобами здійснюється після проходження чергової підготовки у відповідному навчальному закладі та після складання теоретичного й практичного іспитів у СЦ МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.


Читайте актуальні події, цікаві факти, свіжі новини міста Южноукраїнська та України на нашому сайті ЮжБуд_News
Запрошуємо вас доєднатися до зручного месенджера та слідкувати за сторінками:

Читайте також:

Ще новини