Головна Саморозвиток Нова інновація від вчених з Японії: біобетон з овочів та фруктів

Нова інновація від вчених з Японії: біобетон з овочів та фруктів

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

З набору овочів та фруктів в Японії зробили частково новий будівельний матеріал, які схвалили вчені з Токійського університету.

Як передає сайт Україна Будівельна, секрет створення біобетону виявився дуже простим.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
фото: freepik

Харчові відходи висушили в вакуумі, розтерли в порошок, додали приправи, змішали з водою і піддали пресуванню при високій температурі. Готові цеглини виявилися міцнішими ніж бетон, більш стійкими при випробуванні на вигин. Але, найцікавіше, що їх як і раніше можна було їсти. Вони зберегли свої поживні та смакові якості, не піддаючись гниттю.

З усіх матеріалів найменшою міцністю відрізнялися цеглини з гарбуза. Тому їх додатково армувати листям пекінської капусти, цегла з якої була в три рази міцніше бетону.

Біобетон: яке значення у світі?

Щорічно у світі, за даними Всесвітньої продовольчої програми, утворюється харчових відходів на трильйони доларів. Якщо їх сортувати та використовувати для створення екологічних будівельних матеріалів, можна отримати масу вигоди.

Тому токійські вчені вважають, що роблять вагомий внесок в майбутнє будівельної сфери. Вони створюють екологічний будівельний матеріал з мінімальним вуглецевим слідом і попутно утилізують харчові відходи.

При цьому, побудовані з їстівних цеглин будинки будуть довговічними. Адже в ході експерименту за 4 місяці перебування на відкритому повітрі та під палючими сонячними променями не було помічено кардинальних змін в стані цегляної кладки.

Цегла не схильна до гниття, в кладці не розмножуються грибки та не живуть комахи. І, більш того, смакові якості цегли не змінилися за цей час. Це теж приємно порадувало вчених, адже виявилося, що таким чином можна створювати харчові концентрати.

Ще новини